Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jazz bude znít Zábřehem

20.09.2019 - Jazz bude znít Zábřehem - Laura a její tygři, Felix...

Počasí

20.09.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 4 - Oblačno

21.09.2019 - Sobota

Teplota: 16 / 6 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Soutěž o nejtvrdšího hasiče - TFA Olomouc 2019

16. května 2019 - 20:59

Zpět na seznam článků

Výsledky

Soutěž o nejtvrdšího hasiče - TFA Olomouc 2019

TFA Olomouc 2019 zdroj foto: HZS OLK

Ve čtvrtek 16. května proběhla v Olomouci před budovou regionální centra Olomouc soutěž o nejtvrdšího hasiče - TFA Olomouc 2019. Závodu se se celkově zúčastnilo devadesát pět příslušníci HZS ČR, zaměstnanci HZS podniků, členové SDH obcí. 

Soutěžící rozděleni do kategorií v HZS A - 18-34 let, B - 35-44 let a C nad 45 let a v kategorii SDH do 35 let a nad 35 se úderem 9:45 pustili do prvního soutěžního klání. „Jejich fyzickou připravenost prověřily čtyři úseky. V první části se ve zkráceném popisu jednalo o běh s hadicemi. Druhá obsáhlejší část byla sestavená z hamerboxu, tunelu, figuríny a bariéry. V třetím úseku hasiči přemísťovali žebříky, přesněji přenesení a postavení čtyř nastavovacích žebříků a poté vytažení břemene pomocí lana na lešení. Závěrem třetí části je zapojení proudnice na monitor. Poslední části je úsek kdy soutěžící běží do výškové budovy RCO a to až do úplně nejvyšších pater s opravdu posledních sil,“ přiblížil soutěž tiskový mluvčí Hzs Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Celkovým vítězem letošního ročníku se stal Michal Brousil z Jihočeského kraje, za ním na druhé příčce se umístil závodník Pavel Kouřík z Plzeňského kraje a třetí příčka v celkovém hodnocení patří do domácích řad Michalovi Přecechtělovi. V hodnocení v jeho věkové kategorii mu patří příčka nejvyšší a tedy právem první místo.

TFA Olomouc 2019 zdroj foto: HZS OLK

TFA Olomouc 2019 zdroj foto: HZS OLK

TFA Olomouc 2019 zdroj foto: HZS OLK

V hodnocení do TOP dvacítky z dnešního závodu se také zapsali příslušníci HZS OLK Pavel Popelka, Martin Plšek a také Jan Šindelka.

Nejlepším dobrovolným hasičem v celkovém součtu se stal Jiří Tkaný (šesté místo v celkovém hodnocení) z SDH Babice, okresu Třebíč. „I přes obavy z nepřízně počasí vše proběhlo ve sportovním duchu, příjemné atmosféře a hojné účasti. Závody v seriálu TFA pokračují dalším závodem 14. června. V Plzni, vyvrcholení je plánované 5 .září při MČR to se v letošním roce bude konat také v Plzni, poté hasiči navštíví ještě jeden závod seriálu ČP a to v Kroměříži 13.září,“ upřesnil Zdeněk Hošák.

Autor: red., Z. Hošák, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

TFA Olomouc 2019                  zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.