Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Soutěž o nejtvrdšího hasiče startuje 12. května

10. května 2015 - 08:21

Zpět na seznam článků

TFA Olomouc 2015

Soutěž o nejtvrdšího hasiče startuje 12. května

TFA Olomouc 2014 zdroj: archiv HZS Ok

Před budovou Regionálního centra Olomouc v úterý 12. května odstartuje již dvanáctý ročník TFA Olomouc - soutěž o nejtvrdšího hasiče. Start prvního závodníka je naplánován na 9.45 hodin.

budova Regionálního centra Olomouc zdroj:HZS Ok

Do soutěže se letos přihlásila téměř stovka závodníků z řad jak profesionálních, tak také dobrovolných a podnikových hasičů nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska. „Na startovní čáře budou stát také tři ženy a dva zástupci médií, kteří mají zájem si náročnou soutěž vyzkoušet,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

TFA Olomouc 2014 zdroj: archiv HZS Ok

Trať bude postavena paralelně pro současný postup dvou soutěžících současně. Soutěž se bude skládat ze čtyř úseků, na kterých soutěžící musí splnit tyto úkoly:

Běh s požárními hadicemi - po startu soutěžící běží k připravené požární stříkačce, na ni napojí dvě hadicová vedení, která následně uchopí za proudnice a rozvine je. Spoje se mu nesmí rozpojit. Pak smotá dvě hadice, které odnese do boxu. Žádná část hadice nesmí z boxu vyčnívat.

Hammer box, tunel, figurína a bariéra - soutěžící doběhne k hammer boxu a palicí provede 80 úderů, tunelem pronese 20 kilo závaží tam a zpět, transportuje 80 kilovou figurínu a na závěr překoná bariéru.

Výstup na lešení - čtyři nastavovací žebříky soutěžící opře o lešení, na které následně vystoupá a nahoře vytáhne 20 kilo závaží. Cestou do cíle ještě napojí proudnici na monitor.

Běh do 18. patra - poslední disciplínou tohoto fyzicky velmi náročného závodu je výstup do 18. patra výškové budovy Regionálního centra Olomouc.

Po sečtení všech časů proběhne vyhodnocení soutěže v několika kategoriích a předání cen vítězům.

Autor: red., V. Hacsiková

Fotogalerie

TFA Olomouc 2014          zdroj: archiv HZS Ok

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.