Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 21. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Informace o vstupném

20.07.2019 - HOKEJ: Informace o vstupném - Ceny vstupného pro...

Počasí

21.07.2019 - Neděle

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 26 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Speciálním pivem „Svatý Florián“ pokřtí knihu o dobrovolných hasičích

04. května 2016 - 21:01

Zpět na seznam článků

Hejtman Rozbořil chmelil pivní speciál

Speciálním pivem „Svatý Florián“ pokřtí knihu o dobrovolných hasičích

Hejtman Rozbořil chmelil pivní speciál zdroj foto: Olk.

Speciální limitovaná edice piva s názvem Svatý Florián. Výhradně pro akci, na které bude 27. května  slavnostně pokřtěna nová publikace Dobrovolní hasiči Olomouckého kraje a požehnán prapor pro Krajské sdružení hasičů, ji vaří minipivovar Kosíř ze Lhoty pod Kosířem.

Chmelení piva je jednou z nejdůležitějších částí výroby pěnivého moku. Chmel se do tekutiny přidává celkem třikrát. Prvních dvě stě gramů nasypal do kotle hejtman Olomouckého kraje symbolicky v den, kdy si připomínáme patrona hasičů svatého Floriána. „Pocházím z obce nedaleko Litovle, kde má vaření piva letitou tradici. Chmelil jsem ale poprvé v životě,“ přiznal s úsměvem hejtman Jiří Rozbořil.pozvanka zdroj: Olk.

Čtyři sta třicet litrů jedenáctistupňového ležáku bude k ochutnání na slavnostním křtu knihy o dobrovolných hasičích. Publikace mapuje historii i současnost sborů v jednotlivých obcích regionu. „Olomoucký kraj má za sebou patnáct let fungovaní. Stejně dlouho intenzivně spolupracuje se složkami Integrovaného záchranného systému. Řekli jsme si, že to už je důvod k tomu, aby tu po nás něco zůstalo. A kniha, která v regionu nemá obdoby, je určitě dobrý nápad,“ řekl hejtman.plakát zdroj foto: OLk

Slavnost, která se bude konat v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci, pojali organizátoři jako dětský den s Integrovaným záchranným systémem. Prezentovat se budou jeho jednotlivé složky. Program vyvrcholí právě křtem knihy a žehnáním praporu pro Krajské sdružení hasičů Olomouckého kraje,“ upřesnila tisková mluvčí Kamila Navrátilová.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Hejtman Rozbořil chmelil pivní speciál      zdroj foto: Olk.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.