Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 27. září 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Špičkový zákrok v přímém přenosu

26.09.2025 - Špičkový zákrok v přímém přenosu - Představili...

Počasí

27.09.2025 - Sobota

Teplota: 17 / 11 - PoloJasno

28.09.2025 - Neděle

Teplota: 17 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Špičkový zákrok v přímém přenosu

26. září 2025 - 15:16

Zpět na seznam článků

Představili evropským odborníkům kardiologové a kardiochirurgové z FN Olomouc

Špičkový zákrok v přímém přenosu

Špičkový zákrok v přímém přenosu zdroj foto: FNOL

Odborníci z více než desítky evropských zemí mohli v úterý 9. září na vlastní oči sledovat přímý přenos katetrizační náhrady aortální chlopně přístupem přes axilární tepnu, který úspěšně provedli členové týmu Komplexního kardiovaskulárního centra Fakultní nemocnice Olomouc. Stalo se tak v rámci odborného workshopu TAVI Navitor Implanters Meeting, který se naživo konal v Bratislavě a umění olomouckých specialistů bylo jeho prostřednictvím přenášeno online do ČR i dalších zemí online.

Tým složený ze zdravotníků I. interní kliniky - kardiologické a Kliniky kardiovaskulární a transplantační chirurgie FN Olomouc pod vedením intervenčního kardiologa Martina Sluky a kardiochirurga Radovana Zacharovského provedl výkon u devětaosmdesátiletého pacienta s těžkou aortální stenózou, jež jej indikovala ke katetrizační náhradě s nutností využití alternativního přístupu, a to s ohledem na limitující postižení pánevního řečiště. Pacient i přes svůj pokročilý věk zvládl zákrok bez komplikací a již následující den započal rehabilitaci obvyklou po tomto typu výkonu.

„Cílem online přenosu bylo umožnit odborné veřejnosti sdílet zkušenosti v rámci této moderní miniinvazivní metody léčby aortální stenózy u pacientů s vysokým operačním rizikem s využitím alternativního přístupu do cévního řečiště. Živý přenos TAVI je unikátní vzdělávací nástroj, který umožňuje lékařům sdílet a diskutovat specifické aspekty konkrétních případů a podílet se na pokračujícím zlepšování péče o pacienty,“ uvádí Martin Sluka. Také v tomto případě doprovázela přenos odborná diskuze mezi týmem provádějícím zákrok a dalšími odborníky přítomnými v přednáškovém sále.

Probíraly se jednotlivé fáze výkonu, jeho technické aspekty i specifické rozhodovací procesy. „Tento výkon je důkazem vysoké kvality péče v oblasti strukturálních srdečních intervencí v naší nemocnici, dobré dostupnosti TAVI i pro pacienty s anatomickými nebo klinickými kontraindikacemi standardního vaskulárního přístupu a současně demonstruje vysokou odbornou úroveň české intervenční kardiologie,“ konstatuje přednosta I. interní kliniky-kardiologické FN Olomouc profesor Alan Bulava.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

Špičkový zákrok v přímém přenosu   zdroj foto: FNOL
Špičkový zákrok v přímém přenosu   zdroj foto: FNOL
Špičkový zákrok v přímém přenosu   zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny podesáté

Čokoládové Losiny podesáté

Fotek: 74
Přidáno: 23.09.2025

Sbor dobrovolných hasičů Sobotín

Sbor dobrovolných hasičů Sobotín

Fotek: 82
Přidáno: 02.09.2025

Výstava mečíků v Rapotíně

Výstava mečíků v Rapotíně

Fotek: 62
Přidáno: 10.08.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.