Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Splouvání jezů zůstane beze změn

12. března 2016 - 21:13

Zpět na seznam článků

Vodáci mohou zůstat klidní, povolení ke splouvání jezů potřeba nebude

Splouvání jezů zůstane beze změn

ilustrační snímek zdroj foto: MD

Ministerstvo dopravy připravuje novelizaci vyhlášky, týkající se splouvání jezů. Z vyhlášky bude vyjmuta povinnost, která po vodácích požadovala mít ke splutí jezu povolení správce.

Úprava bude provedena ještě před začátkem letošní vodácké sezóny. „Ministerstvu dopravy jde o to, aby pravidla zbytečně nezatěžovala vodáckou veřejnost a zároveň nezapomínala na bezpečnost,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Povinnost mít ke splutí jezu souhlas správce vodní cesty byla v Řádu plavební bezpečnosti několik let, až do loňského roku, kdy ji ministerstvo z této vyhlášky vypustilo. Na žádost Ministerstva zemědělství však povinnost byla nově přesunuta do vyhlášky 46/2015 Sb. „Jsme rádi, že jsme se s Ministerstvem zemědělství nakonec společně shodli na tom, že požadovat po vodácích, aby měli souhlas na splutí každého jezu, je přehnané. Rádi nastavíme pravidla tak, aby příliš neomezovala rekreační plavbu. Například v tom smyslu, že pokud to signální znak přímo nezakazuje, je možné splout jez na vlastní nebezpečí. V každém případě chceme vyhlášku upravit ještě nyní tak, aby tato formální záležitost nijak nezasahovala do vodácké sezóny,“ dodal Ťok.   

Aktuálně probíhá k novelizaci vyhlášky meziresortní připomínkové řízení. „Konečné znění vyhlášky bude stanoveno po dohodě s Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem zemědělství," informoval tiskový mluvčí Neřold.

Autor: red., T. Neřold

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: MD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.