Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Druhý parkovací dům v Šumperku

22.01.2022 - Druhý parkovací dům v Šumperku - Má stát na...

Počasí

23.01.2022 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

24.01.2022 - Pondělí

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Společnost Pars nova slaví jubilejních 70 let od založení

07. června 2017 - 14:21

Zpět na seznam článků

Zve na Den otevřených dveří

Společnost Pars nova slaví jubilejních 70 let od založení

Pars novanova slaví jubilejních 70 let od založení foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Chcete vědět, kde se modernizují lokomotivy nebo vyrábí nízkopodlažní tramvaje? Přijďte navštívit moderní zázemí společnosti Pars nova. Den otevřených dveří v tomto šumperském podniku se uskuteční v sobotu 10. června od deseti do patnácti hodin v areálu společnosti.

Pars nova foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Pars nova otevírá své prostory v Šumperku a díky tomu budete mít možnost podívat se do míst, kde se vyrábí a modernizují špičková vozidla pro ekologickou a čistou dopravu. „Návštěvníci si mohou prohlédnout vystavená vozidla, která ve firmě vznikají. Vystaveno bude několik železničních vozidel různých řad po modernizaci, opravě i ve stádiu rozpracovanosti. Mohou nahlédnout i do výrobního zázemí firmy a také se v areálu firmy svézt motorovou jednotkou Regionova,“ přibližuje program tiskový mluvčí Michal Tobrman.

Pars nova foto: archiv šumpersko.net

Součástí Dne otevřených dveří je nejen bohatý kulturní program, ale také doprovodný program v rámci tradičního Dne dětí a další zábava zaměřená především na děti, přijít tedy může celá rodina.

Letos slaví firma Pars nova jubilejních 70 let od založení společnosti. V roce 1947 byl položen základní kámen ke stavbě nového závodu a o pět let později byl zahájen provoz ČSD – Dílen. V 70. letech se název podniku změnil na Železniční opravny a strojírny Šumperk.

Nová etapa v historii podniku se začala psát v roce 1993, a to privatizací šumperských železničních opraven a strojíren ČSD společností Pars DMN Šumperk. V tomto období bylo také vedením rozhodnuto o rozšíření činností firmy o opravy dalších řad železničních vozidel a také tramvají. V roce 2000 došlo k transformaci firmy na akciovou společnost Pars nova, která je letos již devět let součástí skupiny Škoda Transportation.

Pars nova foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Dnes firma nabízí široký sortiment prováděných oprav a modernizací jak železničních vozidel, tak i tramvají. Společnost například dodala více než dvě stě známých motorových jednotek Regionova. Kromě toho se firma subdodavatelsky podílí i na výrobě nových vozidel, a to především dodávkami podvozků pod elektrické jednotky InterPanter a RegioPanter vyráběnými v ostravské Škodě Vagonce a také výrobou tramvají pro Škodu Transportation mimo jiné pro turecké město Konya.

Pars nova foto: archiv šumpersko.net

Program Dne otevřených dveří 10. června

Prohlídky výrobních prostor 10.00 – 14.00 hodin, kulturní program 10.00 – 15.00 hodin, Děn dětí (zajišťuje OSŽ) 10.00 - 15.00 hodin.

Autor: red., M. Tobrman

Fotogalerie

Pars novanova slaví jubilejních 70 let od založení   foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.