Sobota 19. ledna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci

18.01.2019 - Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci - Ukázali,...

Počasí

Oblačno

19.01.2019 - Sobota

Teplota: 0 / -8 - Oblačno

Oblačno

20.01.2019 - Neděle

Teplota: 0 / -4 - Oblačno

Spolek Jokes&Games se představuje

26. května 2015 - 23:41   /   Napsal: Jakub Gloza

Zpět na seznam článků

Slova Jokes a Games už v minulosti představovala pro děti 1. stupně základních škol, zábavu, soutěže a pobavení. A právě ty se zasloužily o nové pojmenování J&G Společnosti, která až do nedávna působila pod „stříškou“ Základní školy v ulici Dr. E. Beneše 1 v Šumperku.

Spolek Jokes&Games se představuje

A právě ta se na začátku května „odtrhla“ od ZŠ Jedničky v důsledku odchodu letošních deváťáků, kteří pravidelně tyto akce a zábavy pro mladší spolužáky v čele s Jakubem Glozou připravovali. Nadešlo tedy promýšlení, kdo by spolek teenagerů, kteří mají zájem dělat něco pro ostatní, zastřešil.

A po několika měsících konečně společnost přichází s překvapivou informací. „Otázku zaštítění jsme řešili několik měsíců. V mé hlavě vznikaly různé nápady, až jsem se nakonec rozhodl, že bych mohl zkusit oslovit SVČ Doris. Po několika schůzkách s paní ředitelkou jsme se domluvili, a tak právě „Doriska“ bude tou organizací, která si nás během dalších let „vezme na triko“, “ řekl Jakub Gloza, zakladatel společnosti.

V důsledku přesídlení známé „továrny na zábavu“ bylo provedeno hned několik změn, jež nezůstaly bez povšimnutí všech fanoušků a podporovatelů. „Změnili jsme název, v důsledku toho i logo. Poté bude v brzké době změněno, jak už jsem řekl, sídlo a zaštiťující organizace. Webové stránky a naši maskoti již změnou prošli,“ pokračoval Jakub.

V rámci změn byla také celá společnost přejmenována na - spolek Jokes&Games. „Jelikož jsme chtěli zachovat aspoň z části předchozí sedmiletou práci, rozhodli jsme se název nezměnit úplně, ale pouze odkrýt zkratku J&G,“ poodhalil mladý organizátor akcí.

Logo nového spolku bylo již před měsícem všem dětem a rodičům představeno, viselo totiž jako „neznámý útvar“ na ZŠ Jedničce a na budoucím sídle – Komín. „ Naše logo je moderní, hravé a pro nás charakteristické - rozesmáté puzzle, které pochází z dílny brněnského grafika, který pro nás logo stvořil,“ nechal se slyšet Jakub Gloza.

Kromě nového loga spolek představil také nové maskoty, jež pochází z plátna šumperského malíře Petra Válka, který spolku stávající maskoty překreslil a dal jim tak zároveň nový nádech a svůj web – jokesgames.cz, jehož budování se zhostil Jakub sám.

O spolupráci s Jedničkou by prý Jakub Gloza i přes nové zázemí přijít nechtěl. „Jednička mi přirostla během těch několika let k srdci, takže bych spolupráci mezi školou a spolkem rád zachoval. Zda se to povede, ukáže teprve až čas,“ uzavřel Gloza.

Autor: Jakub Gloza bloger

Fotogalerie

Další články z rubriky

Čtvrtina restaurací neprošla při kontrole fritovacích olejů

Čtvrtina restaurací neprošla při kontrole fritovacích olejů

Odkaz na přehled všech kontrolovaných subjektů

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.