Čtvrtek 16. srpna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumpersko v období první republiky (1918–1938)

16.08.2018 - Šumpersko v období první republiky (1918–1938) -...

Počasí

Jasno

16.08.2018 - Čtvrtek

Teplota: 28 / 14 - Jasno

Jasno

17.08.2018 - Pátek

Teplota: 30 / 15 - Jasno

Spolek Jokes&Games se představuje

26. května 2015 - 23:41   /   Napsal: Jakub Gloza

Zpět na seznam článků

Slova Jokes a Games už v minulosti představovala pro děti 1. stupně základních škol, zábavu, soutěže a pobavení. A právě ty se zasloužily o nové pojmenování J&G Společnosti, která až do nedávna působila pod „stříškou“ Základní školy v ulici Dr. E. Beneše 1 v Šumperku.

Spolek Jokes&Games se představuje

A právě ta se na začátku května „odtrhla“ od ZŠ Jedničky v důsledku odchodu letošních deváťáků, kteří pravidelně tyto akce a zábavy pro mladší spolužáky v čele s Jakubem Glozou připravovali. Nadešlo tedy promýšlení, kdo by spolek teenagerů, kteří mají zájem dělat něco pro ostatní, zastřešil.

A po několika měsících konečně společnost přichází s překvapivou informací. „Otázku zaštítění jsme řešili několik měsíců. V mé hlavě vznikaly různé nápady, až jsem se nakonec rozhodl, že bych mohl zkusit oslovit SVČ Doris. Po několika schůzkách s paní ředitelkou jsme se domluvili, a tak právě „Doriska“ bude tou organizací, která si nás během dalších let „vezme na triko“, “ řekl Jakub Gloza, zakladatel společnosti.

V důsledku přesídlení známé „továrny na zábavu“ bylo provedeno hned několik změn, jež nezůstaly bez povšimnutí všech fanoušků a podporovatelů. „Změnili jsme název, v důsledku toho i logo. Poté bude v brzké době změněno, jak už jsem řekl, sídlo a zaštiťující organizace. Webové stránky a naši maskoti již změnou prošli,“ pokračoval Jakub.

V rámci změn byla také celá společnost přejmenována na - spolek Jokes&Games. „Jelikož jsme chtěli zachovat aspoň z části předchozí sedmiletou práci, rozhodli jsme se název nezměnit úplně, ale pouze odkrýt zkratku J&G,“ poodhalil mladý organizátor akcí.

Logo nového spolku bylo již před měsícem všem dětem a rodičům představeno, viselo totiž jako „neznámý útvar“ na ZŠ Jedničce a na budoucím sídle – Komín. „ Naše logo je moderní, hravé a pro nás charakteristické - rozesmáté puzzle, které pochází z dílny brněnského grafika, který pro nás logo stvořil,“ nechal se slyšet Jakub Gloza.

Kromě nového loga spolek představil také nové maskoty, jež pochází z plátna šumperského malíře Petra Válka, který spolku stávající maskoty překreslil a dal jim tak zároveň nový nádech a svůj web – jokesgames.cz, jehož budování se zhostil Jakub sám.

O spolupráci s Jedničkou by prý Jakub Gloza i přes nové zázemí přijít nechtěl. „Jednička mi přirostla během těch několika let k srdci, takže bych spolupráci mezi školou a spolkem rád zachoval. Zda se to povede, ukáže teprve až čas,“ uzavřel Gloza.

Autor: Jakub Gloza bloger

Fotogalerie

Další články z rubriky

Horská služba Jeseníky oslaví 70 let

Horská služba Jeseníky oslaví 70 let

„V současné době má sedm okrsků, ve kterých slouží osmapadesát členů,“ říká náčelník HS Jeseník...

Hejtmanství přispěje na protidrogovou prevenci

Hejtmanství přispěje na protidrogovou prevenci

Mezi zájemci převládal zájem o peníze na kontaktní poradenské služby

Kaufland nabízel falšovaný kečup z dovozu

Kaufland nabízel falšovaný kečup z dovozu

Obdobné případy SZPI řešila opakovaně

Exkluzivní Fotogalerie

Polský solný důl Wieliczka I.

Polský solný důl Wieliczka I.

Fotek: 42
Přidáno: 13.08.2018

Polský solný důl Wieliczka II.

Polský solný důl Wieliczka II.

Fotek: 37
Přidáno: 13.08.2018

Krakov I.

Krakov I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.08.2018

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.