Kostka srdce
Rakousko
Kostka srdce
Pondělí 25. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidiče při cestě z Bludova do Šumperka přemohla únava

25.05.2020 - Řidiče při cestě z Bludova do Šumperka přemohla únava...

Počasí

25.05.2020 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - Přeháňky-Déšť

26.05.2020 - Úterý

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

čokoláda

„Spolu proti melanomu“

11. května 2019 - 09:09

Zpět na seznam článků

Odborníci z FN Olomouc bezplatně vyšetři znaménka na Horním náměstí

„Spolu proti melanomu“

ilustrační snímek: zdroj: FNOL

Přibližně dva a půl tisíce nových případů maligního melanomu kůže odhalí ročně čeští lékaři. A asi čtyři sta lidí v důsledku tohoto onemocnění zemře.

Melanom je velmi agresivní nádor a ještě více než u ostatních typů rakoviny u něj platí, že naději na uzdravení má především ten, kdo přijde včas. Bezplatnou preventivní prohlídku nyní nabízí všem zájemcům akce Spolu proti melanomu, která se uskuteční v úterý 14. května od deseti do sedmnácti hodin na Horním náměstí v Olomouci.

Vyšetření mateřských znamének zde budou provádět lékaři z Kliniky chorob kožních a pohlavních Fakultní nemocnice Olomouc. „Maligní melanom patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny. Má velkou schopnost metastazovat do dalších částí a orgánů lidského těla, a proto je životně důležité odhalit nemoc včas. Pokud tedy máte na těle podezřelé znaménko či jiný útvar, lze využít bezplatného vyšetření během této preventivní akce. Pacienti však nemusejí mít obavy, že tato akce je jedinou možností, jak si nechat vyšetřit podezřelé kožní léze. Podobné služby poskytujeme prostřednictvím specializované poradny přímo v prostorách naší kliniky v pravidelných ordinačních hodinách,“ upozorňuje přednosta Kliniky chorob kožních a pohlavních FN Olomouc Martin Tichý.

Součástí akce Spolu proti melanomu je také doprovodný program v oblasti zdravého životního stylu. Lidé si mohou například změřit množství tukové a svalové tkáně v těle nebo provést samovyšetření prsou na silikonovém modelu. Rovněž si budou moci nechat poradit, jak se chránit před sluncem.

Preventivně vzdělávací program Spolu proti melanomu se každoročně setkává s velkým zájmem veřejnosti. „Vloni akce zavítala do dvanácti měst České republiky a znaménka si nechalo vyšetřit bezmála pět a půl tisíce lidí. Podezřelé znaménko se našlo u dvě stě sedmdesáti sedmi lidí. V Olomouci to bylo dohromady šest set sedmdesát osm vyšetřených lidí a pětadvacet nálezů,“ uvedl tiskový mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

ilustrační snímek: zdroj: FNOL

Další články z rubriky

Odběrové místo ve FN Olomouc se přestěhovalo

Odběrové místo ve FN Olomouc se přestěhovalo

Z parkoviště do protější budovy

Celní správa kontroluje online hazard

Celní správa kontroluje online hazard

Od začátku roku zjistili celníci výskyt nelegálního hazardu na téměř 70 internetových stránkách

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.