Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 27. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Olomoucký kraj pomůže partnerskému Yunnanu v boji s koronavirem

27.02.2020 - Olomoucký kraj pomůže partnerskému Yunnanu v boji s...

Počasí

27.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - prehanky-Sníh

28.02.2020 - Pátek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista

20. ledna 2020 - 18:55

Zpět na seznam článků

Reportáž ze Zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji

Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista

Zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji zdroj foto: OLK

Zimní svátek českých sportovních nadějí nastal. 19. ledna odstartoval devátý ročník Zimní olympiády dětí a mládeže, který poprvé hostí Karlovarský kraj. V konkurenci více než 1,3 tisíce dětí chce uspět také výprava z Olomouckého kraje - a to ve svých silných disciplínách, mezi které patří rychlobruslení, slalom nebo snowboarding.

Zahajovacím ceremoniálem v karlovarské KV Aréně odstartovaly Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže. Na plochu nastoupilo 14 výprav sportovců jednotlivých krajů a hlavního města Prahy vedených vlajkonoši – slavnými regionálními sportovci a významnými osobnostmi jednotlivých krajů. Olympijský oheň zapálila lyžařka Šárka Strachová.

Zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji zdroj foto: OLK

Role vlajkonoše Olomouckého kraje se na zahajovacím ceremoniálu ujal bývalý kanadsko-český alpský lyžař, rodák ze Šumperka Jan Hudec, který získal bronzovou medaili v Super-G na Zimních olympijských hrách v Soči v roce 2014. Výpravu Olomouckého kraje tvoří 129 účastníků (sportovci, trenéři, vedoucí výpravy).

Jedním z favoritů na medaili je Vilém Homola, který se postaví na start v alpských disciplínách. V roce 2018 přispěl do medailové sbírky Olomoucké výpravy, když v obřím slalomu získal bronz.

Zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji zdroj foto: OLK

Na mladé sportovce čeká v Karlovarském kraji hned několik závodišť. Běžecké lyžování bude hostit Boží Dar, zatímco alpské disciplíny či snowboarding se budou konat ve skiareálu na Klínovci. Zimní stadion v Ostrově přivítá jak krasobruslaře, tak i rychlobruslaře. Karatisté budou zápasit v Mariánských Lázních.

Závodit se bude nejen v Česku, ale také za hranicemi. Stadion s moderním zázemím čeká na mladé biatlonisty v německém městě Oberwiesenthal. Přímé přenosy ze Zimní olympiády dětí a mládeže bude pravidelně přenášet ČT Sport.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji     zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.