Pátek 02. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi

01.06.2023 - Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi -...

Počasí

02.06.2023 - Pátek

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

03.06.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - Jasno

Sportovci Olomouckého kraje 2022

22. března 2023 - 12:17

Zpět na seznam článků

Převzali ocenění

Sportovci Olomouckého kraje 2022

sportovec roku 2022 zdroj foto: OLK

Olomoucký kraj udělil ocenění Sportovec Olomouckého kraje za rok 2022. Jsou mezi nimi jednotlivci i družstva, jejichž výkony se zapíšou do historie. Stejně jako čin Richarda Šmídy, který získal mimořádnou cenu za záchranu života, když při cyklistických závodech pomohl těžce zraněnému jezdci.

Předání cen se uskutečnilo v pondělí 20. března v prostějovském divadle. „Děkuji všem sportovcům, kteří svými výkony skvěle reprezentují Olomoucký kraj a šíří jeho dobré jméno často i za hranicemi Česka. Do dalších let jim přeji mnoho úspěchů, medailí, aby byli inspirací pro ostatní sportovce a sportovkyně a hlavně to, aby je sport stále bavil a naplňoval radostí,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Hejtmanství uděluje sportovní ceny v devíti kategoriích. Letos k nim přibyla už výše zmíněná mimořádná cena.

Hodnoticí komise tentokrát vyzdvihla například výkony prostějovského volejbalového družstva, nejlepší hendikepovanou sportovkyní se stala Adéla Durčáková a Cenu Olomouckého kraje získal Tomáš Berdych. „Hejtmanství podporuje jak samotné sportovce a jejich kluby, tak například i trenéry a zároveň přispívá na opravu a obnovu sportovního vybavení, hřišť nebo tělocvičen. Naší snahou je, aby se ke sportu mohl dostat každý, kdo o něj projeví zájem,“ dodal během slavnostního večera náměstek hejtmana Michal Zácha.

seznam zdroj: OLK

Autor: red., R. Kmochová

Fotogalerie

sportovec roku 2022            zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

Předstíraná láska i naivní důvěřivost

Předstíraná láska i naivní důvěřivost

Policisté na Šumpersku prověřují další podvody

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.