Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Sportovní kluby získají od kraje další dotace na mládežnický sport

08. září 2016 - 19:26

Zpět na seznam článků

Žádalo bezmála 150 subjektů - podmínky nesplnilo devatenáct z nich.

Sportovní kluby získají od kraje další dotace na mládežnický sport

ilustrační snímek zdroj foto: Olk.

Přes čtyři a půl milionu korun rozdělí olomoucké hejtmanství mezi sportovní kluby a oddíly v regionu. Finance získané od Českého olympijského výboru budou použity na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže v letošním roce.

Olomoucké hejtmanství k 10. srpnu obdrželo celkem 147 žádostí, z nich jen 19 nesplnilo podmínky dotačního programu. „O finance mohly žádat kluby a oddíly, jejichž hlavní činností je zabezpečení sportovní činnosti dětí a mládeže. Jedná se tedy o sportovce až do dovršení juniorského věku, podle pravidel jednotlivých sportovních disciplín a soutěží. Finance v letošním roce obdrží celkem 128 subjektů,“ uvedl náměstek hejtmana Radovan Rašťák. „Celkem dvacet dotací ještě musí schválit zářijové zastupitelstvo,“ dodal náměstek pro sport.

S finančním příspěvkem tak může počítat například Judo klub v Olomouci, Tělocvičná jednota Sokol ve Šternberku, Volejbalový klub Univerzity Palackého Olomouc, Hokejový klub Zubr Přerov nebo společnost Česká olympijská na zabezpečení okresních kol soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Při hodnocení jednotlivých žádostí se posuzoval například přínos a efektivita pro kraj, struktura členské základny, a to zejména počet mládežníků a mládežnických družstev nebo úroveň soutěží jednotlivých týmů. „Hlavním cílem dotačního programu je zkvalitnit sportovní přípravu dětí a mládeže,“ doplnila mluvčí Kamila Navrátilová.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj foto: Olk.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.