Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 04. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

video! DEM NA DŽEM! I v roce 2020!

03.06.2020 - video! DEM NA DŽEM! I v roce 2020! - Návštěvníky...

Počasí

04.06.2020 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 8 - Bouřky

05.06.2020 - Pátek

Teplota: 16 / 13 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Spotřebitelské úvěry stále s nedostatky

17. července 2016 - 09:40

Zpět na seznam článků

Dokazuje to výše uložených pokut

Spotřebitelské úvěry stále s nedostatky

ilustrační snímek zdroj: čoi

I v prvním čtvrtletí letošního roku inspektoři České obchodní inspekce věnovali pozornost kontrolám dodržování povinností vyplývajících poskytovatelům a zprostředkovatelům úvěrů ze zákona o spotřebitelském úvěru.

Z celkového počtu 56 provedených kontrol zjistili porušení obecně závazných předpisů ve 34 případech. Porušení zákona o spotřebitelském úvěru zjistili v 15 případech.

tabulka zdroj: čoi

Uloženo bylo celkem 36 pokut v celkové výši 495,5 tisíce korun, z toho za porušení ustanovení zákona o spotřebitelském úvěru 14 pokut v hodnotě 273 tisíc korun. „K nejčastějším nedostatkům trvale patří porušení obsahových náležitostí reklamy spotřebitelského úvěru, neúplné informace zprostředkovatelů o rozsahu jejich činnosti a také zjištění, že smlouvy neobsahují zákonem stanovené informace a náležitosti. Vzhledem k četným nedostatkům budou i nadále kontroly spotřebitelských úvěrů jednou ze sledovaných oblastí dozoru,“ řekl ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

Výsledky kontrol potvrdily, že přetrvávají nedostatky při plnění povinností vyplývajících poskytovatelům a zprostředkovatelům spotřebitelských úvěrů ze zákona č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru. „Proto je i nadále nutné v kontrolní činnosti pokračovat,“ informoval mluvčí Jiří Fröhlich.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.