Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 18. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů pro podporu zdraví

18.02.2020 - Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů...

Počasí

18.02.2020 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - Přeháňky-Déšť

19.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Stánkoví prodejci cigaret nás pořádně šidí, zjistila ČOI

30. prosince 2013 - 10:13

Zpět na seznam článků

Nejvíce nedostatků se týkalo poctivosti prodeje

Stánkoví prodejci cigaret nás pořádně šidí, zjistila ČOI

ilustrační snímek zdroj:čoi

Prodej a skladování sortimentu tabákových výrobků je monitorováno Českou obchodní inspekcí průběžně po celý rok. Ve zprávě za třetí čtvrtletní, kterou dnes zveřejnila ČOI se uvádí, že nedostatky ve zmiňovaném období byly prokázány ve tři sta šesti případech z celkem osmi set pěti kontrol.

Při porovnání výsledků s předchozím obdobím došlo ke zvýšení poměru zjištění o téměř šest procent. „Zejména ve stánkovém prodeji se inspektoři často setkávají s porušením zásad poctivosti prodeje a také povinnosti řádně informovat spotřebitele o ceně výrobků a služeb, s používáním neověřených měřidel,“ popisuje tiskový mluvčí ČOI Jan Rotbauer.

Celkem inspektoři zakázali prodej pět set třiceti dvou kusů zboží v hodnotě přes jednadvacet tisíc korun a používání jednašedesáti kusů neověřených měřidel. Kontroloři se mimo jiné zaměřují také na cenu cigaret.(prodejce nesmí prodávat cigarety konečnému spotřebiteli za nižší cenu, ani vyšší cenu, než je cena uvedená na tabákové nálepce). „Ve sledovaném období uložily jednotlivé inspektoráty za zjištěné nedostatky dvě stě šedesát dvě pokuty, a to v celkové výši přes jeden milion dvě stě tisíc korun, další řízení nebyla ukončena nebo pokuty nenabyly právní moci,“ uvedl Jan Rotbauer.

Vzhledem ke zvýšení poměru zjištěných nedostatků ve sledovaném období (z 32 procent ve druhém čtvrtletí na 38 procent ve třetím čtvrtletí), zůstává stánkový prodej stále problémovým segmentem trhu. “Z tohoto důvodu bude pozornost inspektorů na lokality se stánkovým prodejem soustředěna i nadále,“ doplnil tiskový mluvčí České obchodní inspekce Jan Rotbauer.

Autor: red.,J.Rotbauer

Fotogalerie

ilustrační snímek                    zdroj:čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.