Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 21. září 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Střet motorkářů na Červenohorském sedle

21.09.2020 - Střet motorkářů na Červenohorském sedle - Opět...

Počasí

21.09.2020 - Pondělí

Teplota: 23 / 8 - Jasno

22.09.2020 - Úterý

Teplota: 24 / 14 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Stánkoví prodejci cigaret nás pořádně šidí, zjistila ČOI

30. prosince 2013 - 10:13

Zpět na seznam článků

Nejvíce nedostatků se týkalo poctivosti prodeje

Stánkoví prodejci cigaret nás pořádně šidí, zjistila ČOI

ilustrační snímek zdroj:čoi

Prodej a skladování sortimentu tabákových výrobků je monitorováno Českou obchodní inspekcí průběžně po celý rok. Ve zprávě za třetí čtvrtletní, kterou dnes zveřejnila ČOI se uvádí, že nedostatky ve zmiňovaném období byly prokázány ve tři sta šesti případech z celkem osmi set pěti kontrol.

Při porovnání výsledků s předchozím obdobím došlo ke zvýšení poměru zjištění o téměř šest procent. „Zejména ve stánkovém prodeji se inspektoři často setkávají s porušením zásad poctivosti prodeje a také povinnosti řádně informovat spotřebitele o ceně výrobků a služeb, s používáním neověřených měřidel,“ popisuje tiskový mluvčí ČOI Jan Rotbauer.

Celkem inspektoři zakázali prodej pět set třiceti dvou kusů zboží v hodnotě přes jednadvacet tisíc korun a používání jednašedesáti kusů neověřených měřidel. Kontroloři se mimo jiné zaměřují také na cenu cigaret.(prodejce nesmí prodávat cigarety konečnému spotřebiteli za nižší cenu, ani vyšší cenu, než je cena uvedená na tabákové nálepce). „Ve sledovaném období uložily jednotlivé inspektoráty za zjištěné nedostatky dvě stě šedesát dvě pokuty, a to v celkové výši přes jeden milion dvě stě tisíc korun, další řízení nebyla ukončena nebo pokuty nenabyly právní moci,“ uvedl Jan Rotbauer.

Vzhledem ke zvýšení poměru zjištěných nedostatků ve sledovaném období (z 32 procent ve druhém čtvrtletí na 38 procent ve třetím čtvrtletí), zůstává stánkový prodej stále problémovým segmentem trhu. “Z tohoto důvodu bude pozornost inspektorů na lokality se stánkovým prodejem soustředěna i nadále,“ doplnil tiskový mluvčí České obchodní inspekce Jan Rotbauer.

Autor: red.,J.Rotbauer

Fotogalerie

ilustrační snímek                    zdroj:čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 I.

ŠumpeRUN 2020 I.

Fotek: 63
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.