Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Startuje Czech Cycling Tour 2017 Olomouckého kraje

10. srpna 2017 - 08:31

Zpět na seznam článků

Největší sportovní akce na Olomoucku

Startuje Czech Cycling Tour 2017 Olomouckého kraje

Do startu Czech Cycling Tour 2017 Olomouckého kraje zbývají jen hodiny zdroj foto:OLK

Už ve čtvrtek 10. srpna odstartuje v Uničově největší sportovní akce na Olomoucku. Časovkou družstev na 18,6 kilometrů vyrazí vstříc na celkem 553 kilometrů přední cyklisté světa letošnímu ročníku Světového poháru v silniční cyklistice Czech Cycling Tour 2017.

Závod bude opět dokonalou prověrkou především v kopcovitém terénu.

Na závodníky celkem čeká dvanáct horských prémií a dohromady 9964 nastoupaných metrů. Ale také osm rychlostních prémií, jezdci projedou 116 městy a obcemi. „Děkuji organizátorům za zajištění co nejlepších podmínek pro soutěžní týmy a také za vytvoření zázemí pro všechny fanoušky cyklistiky. Věřím, že letošní Czech Cycling Tour přinese napětí, radost pro úspěšné závodníky a případnou motivaci pro ty ostatní. Domácím i zahraničním divákům z celého srdce přeji nezapomenutelné sportovní zážitky a příjemný pobyt v Olomouckém kraji," řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

I v letošním roce dorazí na Moravu skvělé profesionální cyklistické týmy z celého světa. Už v úterý přijel tým největšího favorita německá Bora Hansgrohe, stáj nejvyšší kategorie WorldTour, jejíž jezdci byli hodně vidět na letošní Tour de France. Bora Hansgrohe rozhodně nechce ponechat nic náhodě a s Čechy Leopoldem Königem a Janem Bártou budou brázdit od úterý olomoucké silnice.

Z celkového počtu 46 týmů z celého světa, takový je zájem o Czech Cycling Tour, nakonec pojede 18 špičkových profesionálních týmů a peloton bude čítat 144 závodníků.

zech Cycling Tour 2017 Olomouckého kraje

Vedle stáje Bora Hansgrohe myslí na celkové vítězství i cyklisté dalších týmů. Velice silný celek bude zcela jistě polský CCC Sprandi Polkovice, v jejíž sestavě se objeví hned tojice Čechů - Michal Schlegel, který letos už na Moravě vybojoval třetí místo v Závodu míru U23, Jan Hirt, který zase atakoval elitní desítku na letošním Giro d´Italia a František Sisr. České stáje pojedou dvě a to ty nejlepší z pořadí Českého poháru. Elkov Author posílá do boje osmičku Tomáš Bucháček, Pavel Camrda, Josef Černý, Vojtěch Hačecký, Martin Hunal, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle a Jiří Polnický. CK Příbram Fany Gastro přijede s následující sestavou: Martin Boubal, Martin Hebík, Robert Malik, Jan Stöhr, Pavel Stöhr, Pavel Gruber, Jiří Kala a Jan Pleva.

Startující týmy:

Bora Hansgrohe (Něm.), CCC Sprandi Polkowice (Pol.), SEG Racing Academy (Niz.), Elkov Author (ČR), Amplatz BMC (Rak.), Wilier Triestina Selle Italia (It.), Felbermayr Simplon Wels (Rak.), Bardiani CSF (It.), Adria Mobil (Slovin.), Astana City (Kaz.), Team Veloconcept (Dán.), CK Příbram Fany Gastro (ČR), Tirol Cycling Team (Rak.), UNO Hydrogen Dev. Team (Nor.), Kolss Cycling Team (Ukr.), Sangemini MG.K. Vis (It.), Team Huron (Pol.), Dukla Bánská Bystrica (SR).

Autor: red.K.Navrátilová

Fotogalerie

Do startu Czech Cycling Tour 2017 Olomouckého kraje zbývají jen hodiny zdroj foto:OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.