Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák

28.01.2022 - Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák -...

Počasí

28.01.2022 - Pátek

Teplota: 2 / 0 - prehanky-Sníh

29.01.2022 - Sobota

Teplota: 4 / -1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Startuje zábřežský multižánrový festival Hvězdy na hradě

11. června 2020 - 08:41

Zpět na seznam článků

Ve čtvrtek 18. června

Startuje zábřežský multižánrový festival Hvězdy na hradě

Startuje zábřežský multižánrový festival Hvězdy na hradě zdroj: z.k.

Zábřežský open air festival Hvězdy na hradě odstartuje již ve čtvrtek 18. června koncertem skupiny Vlny. Následně nabídne pohádku pro děti, scénické čtení, koncertní show kapely AC/CZ či sólové projekty Lenky Dusilové nebo Ivy Bittové. „Ambicí našeho festivalu je propojit zajímavé kulturní zážitky s kulisami a atmosférou bývalého zábřežského hradu, který má stále svou architektonickou i historickou hodnotu,“ říká Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

V pátek 19. června nabídne festivalový program už od 17 hodin pohádku Terezka a kouzelné autíčko v podání herců olomouckého divadla Tramtarie. „Divadelní představení je určeno pro děti od tří let a trvá zhruba padesát minut. Areál hradního nádvoří bude pro děti a jejich doprovod otevřen od 16.30,“ upřesnil David. Ještě tentýž den se do Zábřehu vrátí oblíbený projekt LiStOVáNí, scénické čtení z humoristického románu Špeky od britského spisovatele a spoluautora kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík Roba Granta bude mít začátek ve 20 hodin.

První očekávaný vrchol zábřežských „Hvězd“ přinese sobota 20. června, bude jím vystoupení šestinásobné držitelky hudební ceny Anděl, charismatické Lenky Dusilové. „Lenka je mimořádným úkazem na české hudební scéně. Stala se ikonou odvážného a novátorského popu, přitom ale neztrácí většinové publikum, které si za léta svého působení získala. V samostatných sólových vystoupeních experimentuje především s nezaměnitelnými vokálními technikami,“ uvedl produkční Vratislav Jarmar. V následujícím týdnu si přijdou na své nejprve příznivci australské rockové legendy AC/DC a série akcí pod otevřeným nebem vyvrcholí v sobotu 27. června vystoupením jedné z nejzajímavějších českých hudebnic, houslistky a zpěvačky Ivy Bittové.

Startuje zábřežský multižánrový festival Hvězdy na hradě zdroj: z.k.

Vstupenky na festivalové akce lze zakoupit online na webových stránkách Zábřežské kulturní nebo na jejich prodejních místech.

Nádvoří zábřežského hradu bude pro návštěvníky otevřeno vždy nejméně půl hodiny před začátkem každé akce, v případě deštivého počasí se program přesune do kulturního domu se začátkem o čtvrt hodiny později.

Autor: red., z.k., zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

Startuje zábřežský multižánrový festival Hvězdy na hradě     zdroj: z.k.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.