Středa 18. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové příměstské tábory v Šumperku

18.05.2022 - Nové příměstské tábory v Šumperku - Dům kultury...

Počasí

18.05.2022 - Středa

Teplota: 18 / 6 - SkoroJasno

19.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 5 - Jasno

Stomatologická pohotovost upravuje své ordinační hodiny

11. května 2022 - 12:40

Zpět na seznam článků

Ve FN Olomouc

Stomatologická pohotovost upravuje své ordinační hodiny

ilustrační snímek zdroj foto archiv: FNOL

Stomatologická Lékařská pohotovostní služba (LPS), kterou zajišťuje Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie Fakultní nemocnice Olomouc a nachází se v její budově R, bude z personálních a kapacitních důvodů od 1. června provozována ve všední dny od patnácti do dvaadvaceti hodin a o víkendech a svátcích od osmi do dvaceti hodin. V dopoledních a nočních hodinách bude zubní pohotovost uzavřena.

V případě život ohrožujících stavů, úrazů nebo krvácení z dutiny ústní bude pacientům k dispozici pohotovost na Oddělení urgentního příjmu v objektu A (modrý monoblok).

Lékařskou pohotovostní službou se rozumí ambulantní péče poskytovaná pacientům v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění. „Není tak určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení. Také z tohoto důvodu bude zubní pohotovost ve FN Olomouc zajišťována od 1. června v uvedených zkrácených dobách,“ uvedl tiskový mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie a také Klinika zubního lékařství pro LPS poskytnou v případě potřeby nezbytný lékařský personál. „Nadále platí, že v nočních hodinách budou ošetřeni vždy výhradně pacienti v život ohrožujících stavech, po úrazech či s krvácením. Tyto stavy budou mimo pravidelnou ordinační dobu naší kliniky a mimo provozní dobu zubní pohotovosti ošetřeny v prostorách Oddělení urgentního příjmu. Neakutní případy budou dále kategoricky odkazovány na běžné ordinační hodiny, případně ke svému praktickému zubnímu lékaři. Toto opatření je děláno jednoznačně v zájmu zkvalitnění péče u indikovaných případů a zachování zubní pohotovosti jako takové,“ zdůrazňuje přednosta Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN Olomouc docent Peter Tvrdý.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

ilustrační snímek                 zdroj foto archiv: FNOL

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.