Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 17. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ženu okradli na šumperské diskotéce

17.07.2019 - Ženu okradli na šumperské diskotéce - Obezřetnost se...

Počasí

17.07.2019 - Středa

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

18.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Stovka vystavovatelů, šéf Pohlreich, michelinský kuchař Kašpárek i foodblogerka Kamu

07. května 2017 - 09:09

Zpět na seznam článků

Třetí Garden Food Festival Olomouc

Stovka vystavovatelů, šéf Pohlreich, michelinský kuchař Kašpárek i foodblogerka Kamu

ilustrační snímek zdroj foto: GFF Olomouc

Více než šedesát restaurací, vinařů, minipivovarů i tradičních pivních značek nebo prodejců prémiových destilátů a k tomu přes třicet regionálních výrobců a farmářů se připravuje na třetí ročník olomouckého Garden Food Festivalu. Spolu s nimi se do Smetanových sadů opět chystají renomovaní šéfkuchaři v čele se „šéfem“ Zdeňkem Pohlreichem, michelinským Radkem Kašpárkem, foodblogerkou Kamilou Kamu Rundusovou nebo cukrářkou Ivetou Fabešovou. Přehlídka dobrého jídla a pití se uskuteční o víkendu 13. a 14. května.

ilustrační snímek zdroj: GFF Olomouc

Řada restaurací se na festivalu představí poprvé. Patří mezi ně například olomoucká restaurace Konvikt. Její šéfkuchař Lukáš Vrba si dal na festivalovém menu hodně záležet. „Na tak prestižní akci se chceme samozřejmě ukázat v nejlepším světle. A vzhledem k tomu, že motto naší kuchyně je ´čerstvě, sezónně a moderně´, menu postavíme právě na těchto kvalitách. Připravíme například sicilskou caponatu, polévku z medvědího česneku, salát s marinovaným lososem, ale taky hot dog s domácí salsicciou nebo vepřové iberico s kimčchi,“ přiblížil Vrba.

ilustrační snímek zdroj: GFF Olomouc

Nově na festival přijede i několik foodtrucků. „Že je možné z karavanů prodávat i něco lepšího než párky, klobásy a langoše dokáže například restaurace Grand Cru nebo prodejce vietnamských baget Banh-mi-ba,“ řekl za pořadatele Pavel Vysloužil.

Pořadatelé kladou důraz na podporu regionu, a to nejen restaurací a kuchařů, ale taky místních výrobců a farmářů. Proto opět posílili regionální sekci. Představí se čtyřiatřicet značek především z Hané a Jeseníků. „Některé vystavovatele zveme opakovaně, ale s mnohými jsme navázali spolupráci poprvé. Bohatě tak budou zastoupeni místní pekaři, cukráři, uzenáři, mlékaři, pivovarníci, likérníci, medaři nebo kořenáři. Máme velkou radost, že se lokální potravináři představí v tak pestrém vzorku,“ řekla koordinátorka regionální sekce Julie Zendulková.

foodblogerkou Kamu zdroj foto: GFF Olomouc

Díky prezentaci místních výrobců a turistickému potenciálu jsou významnými partnery festivalu od prvního ročníku město Olomouc a Olomoucký kraj. „Spojení ochutnávky skvělé gastronomie s půvabným prostředím Olomouce a městských parků byla skvělá volba. Je sympatické, že se Smetanovy sady i letos stanou cílem všech, kteří rádi objevují nové chuťové kombinace a nechávají se příjemně překvapovat. Dva předcházející ročníky potvrdily, že Garden Food Festival dokáže nejen splnit očekávání gurmetů, ale zejména velmi dobře propagovat Olomouc,“ ocenil náměstek olomouckého primátora Pavel Urbášek.

Iveta Fabešová zdroj foto: GFF Olomouc

Olomoucký kraj každoročně využívá festivalu jako příležitosti k prezentaci kulinářských specialit z partnerského Opolského vojvodství. Letos polští přátelé přivezou ´Oleski Koszyk´, regionální značku, která sdružuje drobné a tradiční výrobce potravin v okrese Olesno.Ondřej Hutník zdroj foto: GFF Olomouc

Radek Kašpárek zdroj foto: GFF Olomouc

Prezentaci restaurací a regionálních značek jako každoročně doplní atraktivní kuchařská show na pódiu, kterou návštěvníky provede moderátor Radiožurnálu Petr Král. „Hlavní hvězdou festivalu je opět Zdeněk Pohlreich, který se v neděli objeví na scéně hned třikrát. Při práci ale mohou diváci sledovat i další výrazné osobnosti gastronomické scény. V sobotu na festivalu poprvé přivítáme tři kuchařské osobnosti, michelinského šéfkuchaře Radka Kašpárka, foodblogerku a specialistku na asijskou kuchyni Kamilu Kamu Rundusovou a respektovanou cukrářku Ivetu Fabešovou. Chybět nebude ani hvězda české gastronomie Jan Punčochář a herečka a spisovatelka Markéta Hrubešová,“ jmenoval některé účinkující Vysloužil.

Markéta Hrubešová zdroj foto: GFF Olomouc

Zdůraznil ale, že i do doprovodného programu se promítne důraz na regionální charakter. „V akci lze vidět například šéfkuchaře Jaroslava Klára a Přemka Forejta,“ doplnil. Po oba festivalové dny se na pódiu odehraje i další zajímavá podívaná včetně porcování obřích ryb, hmyzí a papričkové show a dalších kulinárních prezentací.

Zdeněk Pohlreich zdroj foto: GFF Olomouc

Jaroslav Klár zdroj foto: GFF Olomouc

Pořadatelé počítají s tím, že za dobrým jídlem a pitím do Smetanových sadů vyrazí celé rodiny. Jako každoročně tak v areálu bude dětská zóna. Její program z velké části obstará tradiční partner festivalu – Pevnost poznání, jejíž animátoři připravili pro malé návštěvníky zábavné experimenty, hlavolamy, tvůrčí dílny i výtvarné aktivity.

program na podiu Olomouc 13. - 14. května zdroj: GFF Olomouc

V Olomouci si už Garden Food Festival získal přízeň milovníků dobrého jídla a pití při předchozích dvou ročnících. Vloni se do Smetanových sadů vydalo přes dvanáct tisíc lidí, v roce 2015 to bylo necelých deset tisíc návštěvníků.

Autor: red., P. Bielesz

Fotogalerie

ilustrační snímek          zdroj foto: GFF Olomouc

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.