Sobota 17. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace

16.04.2021 - Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace - Ve...

Počasí

17.04.2021 - Sobota

Teplota: 8 / 2 - obcasny-Déšť

18.04.2021 - Neděle

Teplota: 11 / 3 - Zataženo

Studenti Gymnázia Šumperk se stanou na půl dne zastupiteli

05. listopadu 2013 - 09:05

Zpět na seznam článků

Simulační hra „Mladí lidé rozhodují“

Studenti Gymnázia Šumperk se stanou na půl dne zastupiteli

ilustrační snímek zdroj:Mladí lidé rozhodují

Šumperští studenti si v pátek 8.listopadu vyzkouší roli zastupitelů a budou diskutovat o problémech, které je ve městě trápí.

Co by mladí lidé v Šumperku změnili, kdyby se ocitli na místě zastupitelů města? To se dozvědí návštěvníci veřejně přístupného simulovaného zasedání Zastupitelstva města Šumperka v pátek 8. listopadu od 9.00 hodin v jednacím sále Městského úřadu Šumperk (budova Jesenická 31, třetí patro, vchod z Rooseveltovy ulice).

Studenti Gymnázia v Šumperku se vžijí do rolí zastupitelů a budou diskutovat se starostou města nebo i s dalšími skutečnými zastupiteli či veřejností o řešení vybraných problémů města. Zasedáním vyvrcholí simulační hra o komunální politice „Mladí lidé rozhodují“, kterou ve městě pořádá zastoupení nadace Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice ve spolupráci s Městem Šumperk a Gymnáziem Šumperk. Leonie Liemich z pořádající nadace Friedrich-Ebert-Stiftung k tomu dodává:„Simulační hra interaktivním způsobem vychovává mladé, aktivní a demokraticky smýšlející občany, bez nichž se česká demokracie neobejde.“

V průběhu třídenní hry se studenti seznamují s praktickým fungováním komunální politiky a navštíví také skutečné jednání zastupitelstva města. Sami také diskutují o problémech ve městě a navrhují, jak by je mohlo zastupitelstvo řešit. Setkají se i s několika skutečnými zastupiteli, kteří se s nimi podělí o své zkušenosti. Díky simulační hře si mladí lidé na vlastní kůži vyzkoušejí práci těch, kteří ve městě rozhodují. „Taková živá a nevšední zkušenost může prolomit předsudky a nedůvěru, které často vůči politice mladí lidé mají. Chceme zvýšit jejich zájem o dění v bezprostředním okolí a ukázat jim, jak mohou aktivně přispět ke konstruktivnímu řešení místních problémů,“ říká koordinátor projektu Martin Voráč.

Hru zakončí zmiňované simulované jednání zastupitelstva, které povede starosta města Šumperka Zdeněk Brož. Mladí„zastupitelé“ se ho zeptají, zda a jak město řeší vybrané problémy. Studenti rozdělení do fiktivních politických stran poté sami představí své návrhy, budou se je snažit obhájit v diskuzi a prosadit jejich přijetí při hlasování.

Autor: red.,M.Voráč

Fotogalerie

ilustrační snímek                zdroj:Mladí lidé rozhodují

Další články z rubriky

Kraj pomůže rybářům na Bečvě

Kraj pomůže rybářům na Bečvě

Finančně i legislativně

Motoristé podcenili povrch vozovky

Motoristé podcenili povrch vozovky

Havárie na Jesenicku i Šumpersku se naštěstí obešly bez zranění

Muž na Jesenicku chtěl zavraždit otce

Muž na Jesenicku chtěl zavraždit otce

Vypověděl, že slyšel v hlavě hlasy napovídající mu, aby zabil otce

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.