Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího auta

20.05.2019 - Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího...

Počasí

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 12 - Zataženo

22.05.2019 - Středa

Teplota: 14 / 11 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Studenti mají příležitost podívat se do Bruselu

13. května 2015 - 11:57

Zpět na seznam článků

OK4EU nabízí podzimní pětiměsíční stáž

Studenti mají příležitost podívat se do Bruselu

Brusel zdroj foto: OK4EU

Zájmové sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při EU, nabízí na zimní semestr 2015 pracovní stáž ve své bruselské kanceláři. Studenti Univerzity Palackého v Olomouci tak mohou získat zkušenosti z evropského prostředí.

Zakládajícím členem OK4EU je i Univerzita Palackého, sdružení nabízí studentům stáže v Bruselu od roku 2011 pravidelně každý semestr. Na stáž se mohou hlásit studenti magisterského studia oborů Politologie, Evropská studia a mezinárodní vztahy, Mezinárodní rozvojová studia, Žurnalistika či Právo.

Pracovní stáž začne v září 2015 a bude trvat pět měsíců. „Během pobytu v Bruselu bude student zapojen do všech aktivit kanceláře, získá přehled o činnosti a úkolech regionálního zastoupení. Zúčastní se seminářů, konferencí a informačních dnů v evropských institucích, bude pomáhat při přípravě prezentačních akcí Olomouckého kraje, které se v Bruselu konají,“ uvedla Michaela Vráželová z OK4EU.

budova bruselské kanceláře Olomouckého kraje zdroj: OK4EU

Studenti pomáhají s přípravou pracovních cest delegací z kraje, které do Bruselu pravidelně přijíždějí. „Sdružení v Bruselu aktivně vyhledává možnosti pracovních stáží pro absolventy z regionu. Studenti získají cenné zkušenosti, zdokonalí se v cizích jazycích, osamostatní se a budou mít nepochybně snazší cestu do zaměstnání po ukončení studia,“ doplňuje náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.

Jakub Hudeček foto: M. Vráželová

Jakub Hudeček, student Přírodovědecké fakulty, který je v Bruselu na stáži od začátku února, říká: „Za pět měsíců se člověk seznámí s chodem institucí Evropské unie. Značně jsem se zdokonalil v anglickém jazyce, získal spoustu nových přátel a procestoval velký kus Belgie. Jedná se o intenzivní pětiměsíční zkušenost, navíc placenou z programu Erasmus+. Není tedy důvod proč váhat.“

Přihlášku, která bude obsahovat životopis a stručný motivační dopis (obojí v AJ), mohou zájemci o stáž posílat do 29. května. Více informací ZDE

Autor: red.,Š. Krajča

Fotogalerie

Brusel                 zdroj foto: OK4EU

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.