Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

Šumavská část seriálu Horská výzva 2013 byla v režii Cypry a Vabrouška

10. června 2013 - 11:43

Zadov: promáčená náročná trasa

Šumavská část seriálu Horská výzva 2013 zdroj foto:P.Zitta

Pro Horskou výzvu v netradičním slunečném počasí se konal z pátku na sobotu druhý závod Rock Point – Horské výzvy 2013 na šumavském Zadově. Trasa, která pomalu po předešlých deštích pomalu vysychala, dala okusit, co znamená pojem Horská výzva v Šumavském podání.

Horská výzva 2013 - Zadov

Na trase „Long“ byli nejrychlejší po prvním závodě v Jeseníkách také zde, Zbyněk Cypra s Petrem Vabrouškem z týmu SLS3/ADIDAS CZECH AR TEAM, kteří se přetahovali o prvenství s dalšími dvěmi dvojicemi a to Honzou Zemaníkem a Jakubem Řídelem ze Salomon-Suunto/OpavaNet a Stanislav Najvertem a Tomášem Svobodou z Julbo Way – Scott. Další dvojice v pořadí Pilař/Mišák pak byla již v cíli klasifikována na čtvrté pozici s již více než hodinovou ztrátou na vítěze.

Na trase 39km, závodu „Half“ pak byly rozdíly mezi prvními třemi dvojicemi oproti „Longu“ větší. První dvojice Běžkaři na suchu ve složení Tomáš Buriánek a Adam Jindra dosáhli času 3:49:25.

Na druhém místě dorazili do cíle Cyril Hauptman a Daniel Matyuš, třetí pak Michal Dobeš a Martin Dobeš.

V kategorii Dogtrekking zvítězil v longu opět Adam Krutiš z týmu Ušáci tentokrát v horším čase, než měli vítězové dvojic Cypra/Vabroušek v čase 9:25:16, závod half pak ovládl z týmu Malirun, Jiří Švancara v čase 4:01:18.