Středa 29. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovní hry seniorů

29.05.2024 - Sportovní hry seniorů - Konal se již devátý ročník

Počasí

29.05.2024 - Středa

Teplota: 20 / 13 - Oblačno

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 11 - obcasny-Déšť

Šumný Šumperk

01. května 2024 - 09:52

Zpět na seznam článků

Začíná odkrývat sobotní program

Šumný Šumperk

Patt Berry zdroj foto: d.k.

Tradiční Slavnosti města Šumperka budou mít v letošním roce nové pojetí. Během čtyř dnů ožije slavnostmi celé město a na své si přijdou všechny generace. Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 1. června v dopoledních hodinách na náměstní Míru a program bude dále pokračovat oslavami v ulicích v prostorách celého města.

Buskeři neboli pouliční umělci se postarají o hudební doprovod nejen na pěší zóně Šumperka, ale také v přilehlých ulicích. Úzká ožije díky akustickému hudebnímu duu INSPI-RACI, které představí jak autorské písně, tak známé skladby českých i zahraničních umělců, jenž přetvoří do svého vlastního autentického stylu. V odpoledních hodinách pak návštěvníky okouzlí Patt Berry – muzikant a busker z Valašska, známý svou dynamikou, bluesovým feelingem a netradičním hlasem.

U květinářství La Fiori zpříjemní návštěvníkům známými covery nákup na MINT Marketu brněnská akustická kapela KRAB a také začínající buskerka s vlastní tvorbou Leni Slavkov.

Po celém Točáku se bude již od dopoledních hodin rozléhat poklidná muzika čtyřčlenného olomouckého hudební uskupení balancující na pomezí pseudo jazzu a blues, taktéž ovlivněna folkem včetně stopového množství dalších žánrových škatulek. Tikka Masala Band představí jak své autorské básnické texty, tak inovativní kytarová sóla, hutné basové linky a poctivý „retro sound bez digitálních udělátek“. „V odpoledních hodinách pánskou kapelu vystřídají dvě buskerky Eva a Klára, které rozdají radost známými covery, jejichž melodii zná opravdu každý. Buskerské okénko u Josefa uzavře zpěvák a kytarista Tomáš Mikulec, od kterého uslyšíte nejen pop, ale také rock nebo rock and roll,“ přibližuje produkční domu kultury Zuzana Králová.

Prostor před divadlem bude patřit jedné z hlavních hvězd buskingu u nás, a to Danu Vertígovi, který do Šumperka přiveze svou originální hudbu. V kotlíku míchá vlivy autorů jako jsou Mňága, Traband, ZNC, Fixa, Green Day i Nirvana. Na koncertě můžete čekat melodickou smršť i bezbřehou slovní improvizaci. Předskokanem Dana Vertíga bude originální rockenrollová kapela Rockabilly Juniors, která nevynechá ty nejznámější písně Elvise Presleyho.

Autor: red., Z. Králová - zdroj foto: d.k.

Fotogalerie

Patt Berry            zdroj foto: d.k.
Dan Vertígo   zdroj foto: d.k.

Další články z rubriky

Den dětí

Den dětí

Oslaví Šumný Šumperk

Folk a country U sovy

Folk a country U sovy

Šumný Šumperk

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.