ŠumpeRUN 2020. Registrace stále probíhá!

13. června 2020 - 11:26

Výsledky VirtualRUNu

ŠumpeRUN 2019 zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

První červnový týden se v Šumperku uskutečnil virtuální závod VirtualRUN, který se běžel na trati ŠumpeRUNu v jeho původním termínu. Ten byl kvůli koronavirovým opatřením přesunut na 13. září. Do běžeckého zápolení na dálku se zapojilo dvacet šest závodníků, kteří dohromady naběhali 82 kol, což obnáší 273 kilometrů.

Nejrychlejším závodníkem v královské kategorii na tři kola se stal Vojtěch Bednarský, který desetikilometrovou vzdálenost doslova prolétl v čase 36:50. „Vojta byl v prvním ročníku ŠumpeRUNu nejrychlejším šumperským závodníkem, jsme rádi, že své kvality potvrdil i v jeho virtuální verzi, navíc ovládl i kategorii sprintu na 1 kolo,“ říká Bob Vondruška z pořadatelského týmu. Druhé místo v tříkolové mužské variantě obsadil Jonáš Müller (38:44) a třetí místo Tomáš Kříž (40:12).

Mezi ženami v plném tříkolovém závodě zabodovala Tereza Křížová s časem 43:42. Druhé místo získala Markéta Lounová (58:18) a třetí místo Katarína Berková (1:01:27). „Virtuálního závodu se zúčastnilo deset žen, devět tříkolové a pouze jedna jednokolové varianty,“ vypočítává jeden z pořadatelů Jan Kostecký.

VirtualRUN předání ocenění na šumperské radnici zdroj foto: mus

VirtualRUNu bylo možné se zúčastnit za pomoci chytrých hodinek, nebo telefonu s funkcí GPS záznamu. Každý účastník poslal pořadatelům záznam svého výkonu. Pokusů mohli během týdne absolvovat libovolné množství. „Všichni byli automaticky zařazeni do vytrvalostní kategorie, Lukáš Mazák v součtu naběhal patnáct kol (téměř 50 km) a stal se vítězem této kategorie,“ uzavírá Vondruška. Vytrvalec si za tento úctyhodný výkon vysloužil zvláštní cenu, dort s logem ŠumpeRUNu.

Druhý ročník závodu ŠumpeRUN ve svém klasickém pojetí se uskuteční v neděli 13. září. Na programu budou závody dětí, dospělých i tříčlenných štafet.