Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovní hry seniorů

29.05.2024 - Sportovní hry seniorů - Konal se již devátý ročník

Počasí

29.05.2024 - Středa

Teplota: 20 / 13 - Oblačno

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 11 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

ŠumpeRUN 2024

18. dubna 2024 - 10:05

Zpět na seznam článků

Registrujte se do závodu na nové trati běžeckého závodu v Šumperku

ŠumpeRUN 2024

ŠumpeRUN ZDROJ foto: archiv sumpersko.net

Město Šumperk společně se Šumperským běžeckým spolkem otevírají registrace na šestý ročník oblíbeného běžeckého závodu ŠumpeRUN, který začínají 1. května. Letošní – již šestý – ročník přináší významnou novinku v podobě pozměněné trasy závodu, která přichází jako reakce na probíhající rekonstrukci plynovodního řadu v historickém centru města.

Hlavní novinkou šestého ročníku závodu, který se uskuteční 14. září, je modifikovaná trať. „Z důvodů výkopových prací na náměstí Míru a jeho okolí a s ohledem na zajištění bezpečnosti závodníků, jsme se rozhodli přesunout start a cíl závodu na náměstí Svobody před hotel PERK a obchodní akademii. V těchto budovách najdou závodníci také zázemí,“ říkají pořadatelé a dodávají, že tato změna umožní závodníkům i divákům lepší zázemí a přístup k dalším službám.

Vzhledem k nutnosti oběhnout historické centrum kvůli rekonstrukci plynovodního řadu byla trať závodu upravena tak, aby měla menší převýšení, což závod činí přístupnějším pro širší spektrum účastníků. „Nová trasa bude vést převážně v pěších zónách a parcích s minimálním převýšením, což zároveň slibuje zajímavý a příjemný běžecký zážitek jak pro samotné závodníky, tak i jejich fanoušky, přesto si zachová původní charakter s kulisami známých šumperských památek,“ ujišťuji pořadatelé.

ŠumpeRUN 2024 nabídne hlavní závod na 10 km, který bude zahrnovat tři kola po 3,33 km, štafetové závody pro tříčlenné týmy a závod na jedno kolo pro dospělé. S kapacitou 400 závodníků v hlavním závodě, 200 v závodě na jedno kolo a 50 týmů ve štafetách se očekává velký zájem a účast veřejnosti. Samozřejmostí budou závody pro všechny děti včetně školního poháru.

Registrace bude otevřena online od 1. května. Závodníci se mohou těšit na bohatý startovní balíček, zdravotní zajištění závodu, občerstvení a finišerskou medaili. Výše registračních poplatků zůstávají stejné pro všechny účastníky jako v minulých letech. „Důležitou novinkou je to, že rodiče budou moci své děti zaregistrovat rovněž pohodlně online na www.sumperun.cz,“ doplňují pořadatelé. Účast dětí v závodě je zdarma, každý malý závodník si domů navíc odnese medaili.

Město Šumperk a pořadatelé závodu děkují veřejnosti za pochopení v souvislosti s nutnými změnami trasy a věří, že i přes tyto úpravy si účastníci závodu užijí nezapomenutelný den plný sportu a zábavy.

Autor: red., B. Vondruška - mus

Fotogalerie

ŠumpeRUN            ZDROJ foto: archiv sumpersko.net
Šumperun-2024-mapa    zdroj: mus

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.