Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 22. září 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Střet motorkářů na Červenohorském sedle

21.09.2020 - Střet motorkářů na Červenohorském sedle - Opět...

Počasí

22.09.2020 - Úterý

Teplota: 24 / 14 - Jasno

23.09.2020 - Středa

Teplota: 23 / 15 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ŠumpeRUN hlásí poslední volná místa

07. srpna 2020 - 13:29

Zpět na seznam článků

Startuje v náhradním termínu v neděli 13. září

ŠumpeRUN hlásí poslední volná místa

ŠumpeRUN 2019 zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Běžecký závod historickým centrem města Šumperka proběhne druhou zářijovou neděli.

Na závodníky čeká tříkolový desetikilometrový hlavní závod, ale i štafetový závod pro tříčlenná mužstva. Na své si přijdou také děti všeho věku. Registrace do závodu jsou stále otevřeny. Protože se závod uskuteční přímo v ulicích města, pojí se s jeho pořádáním i určitá dopravní omezení.

Druhý ŠumpeRUN se koná v náhradním termínu v neděli 13. září. „Z původního červnového termínu jsme závod kvůli ‚koronavirovým‘ opatřením přesunuli na září, výhodou by ale mohlo být příjemnější počasí. V původním červnovém termínu bylo nakonec dusno a pršelo,“ říká Jan Kostecký z organizačního týmu. Na startovní listině se stále najdou volná místa, ale i tak by zájemci neměli příliš otálet, kapacita závodu se může brzy naplnit. „V rámci startovného dostanou všichni zájemci mimo jiné finišerskou medaili a také originální běžecké ponožky s logem ŠumpeRUN,“ dodává Kostecký.

ŠumpeRUN 2019 zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Přihlášku zájemci najdou na www.sumperun.cz. „Podobně jako loni chystáme na druhou polovinu srpna spolu s partnerem závodu, firmou Andrle Sport, speciální trénink pro všechny zájemce z řad závodníků pod vedením zkušených trenérů,“ říká Michal Kleštinec ze skupiny organizátorů a dodává, že pro aktuální informace a termíny je dobré sledovat i facebookové stránky ŠumpeRUNu.

Organizátoři připravují rovněž další proběhnutí trasy pro všechny, kteří si chtějí nanečisto vyzkoušet trať ŠumpeRUNu. „Nadále je také možné přispět na dobrou věc a v rámci registrace na závod poskytnout libovolnou částku, jež pak poputuje Dětskému klíči Šumperk,“ podotýká další z organizátorů Antonín Linet. Součástí závodů budou vedle hlavního běhu závody pro děti a štafety. Štafetové týmy budou tříčlenné – mužské, ženské a smíšené, každý člen poběží jedno kolo v rámci hlavního tříkolového závodu.

ŠumpeRUN 2019 zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

ŠumpeRUN zároveň hledá dobrovolníky, kteří by pomohli v den závodu přímo na trati, v zázemí závodu, v prostoru startu a cíle a podobně, zájemci se mohou přihlásit na www.sumperun.cz/dobrovolnici. Za odměnu dostanou dobrovolníci originální funkční ponožky s motivem ŠumpeRUNu, jídlo, pití a nezapomenutelný zážitek.

Autor: red., mus - S. Singerová, zdroj foto: archiv sumpersko.net

Fotogalerie

ŠumpeRUN 2019              zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 I.

ŠumpeRUN 2020 I.

Fotek: 63
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.