Středa 28. října 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Novostavba II. interní kliniky FN Olomouc zvítězila

27.10.2020 - Novostavba II. interní kliniky FN Olomouc zvítězila - V...

Počasí

28.10.2020 - Středa

Teplota: 10 / 3 - Oblačno

29.10.2020 - Čtvrtek

Teplota: 10 / 5 - obcasny-Déšť

ŠumpeRUN proběhne Bránou Jeseníků

29. ledna 2019 - 11:41

Zpět na seznam článků

Registrace závodníků bude probíhat od pátku 1. února

ŠumpeRUN proběhne Bránou Jeseníků

ilustrační snímek zdroj: ŠumperRUN

Město Šumperk společně s Tělovýchovnou jednotou Šumperk připravuje na neděli 2. června první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost s názvem “ŠumpeRUN”. Součástí závodu, jehož start i cíl budou na náměstí Míru u radnice, budou vložené závody pro děti a bohatý doprovodný program.

Šumperská radnice se rozhodla zorganizovat běžecký závod v historickém centru města. „S nápadem uspořádat běžecký závod přišel Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice a rovnou se chopil organizace spolu s Janem Kosteckým z TJ Šumperk” říká starosta města Šumperka Tomáš Spurný a dodává, že organizační tým poté doplnil Michal Kleštinec.

trať závodu zdroj: ŠumperRUN

Loni na podzim organizátoři rozjeli přípravy. „Jsou poměrně náročné už jen proto, že se jedná o vůbec první ročník této akce. Museli jsme najít vhodnou trasu, začít vyřizovat všechna potřebná povolení a oslovovat případné sponzory,” říká Bohuslav Vondruška. Poměrně těžké bylo najít vhodný název. Pořadatelé nakonec vymysleli “ŠumpeRUN”. „Hledali jsme název, který bude alespoň trochu originální, bude odkazovat na město a zároveň nebude příliš dlouhý. Nejlepším nápadem byl ŠumpeRUN, jenž foneticky odkazuje na obyvatele Šumperka,” dodává Vondruška.

Autorem grafického návrhu logotypu je Lukáš Taneček z Hradce Králové, jenž před sedmi lety vytvořil jednotný vizuální styl města. „Zadání znělo, aby logotyp vycházel z korporátního stylu města a vyjadřoval dynamiku běhu. Myslím, že grafik naše očekávání naplnil. Symbol běžce je navíc poskládán z křivek stylizovaného písmene M původního šumperského logotypu,” vysvětluje Vondruška.logo závodu zdroj: musZávod se poběží první červnovou neděli, celé zázemí závodu včetně startu a cíle bude umístěno u radnice na náměstí Míru. Závod bude dlouhý deset kilometrů a poběží se na tři kola, každé bude měřit cca 3,33 km. Předcházet mu budou závody pro děti od nejmenších po největší. „Podrobné propozice běhu najdou zájemci na webu závodu. Registrace pak bude spuštěna 1. února. Aktuální informace můžete sledovat také na sociální síti,“ přibližuje Vondruška. Více ZDE

S pořádáním závodu budou v den konání spojená i určitá dopravní omezení, zejména v oblasti historického centra a pěších zón. „Předem děkujeme všem Šumperanům za vstřícnost a trpělivost,“ uzavírá člen organizačního týmu.

 
 

Autor: red., O. Hajduková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj: ŠumperRUN

Další články z rubriky

Novostavba II. interní kliniky FN Olomouc zvítězila

Novostavba II. interní kliniky FN Olomouc zvítězila

V ekologické soutěže E.ON Energy Globe

Olomoucký kraj povede trojkoalice stran

Olomoucký kraj povede trojkoalice stran

Piráti a STAN, Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj a ODS

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.