Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 21. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba Jeseníky dostala Dětskou Mírovou cenu

21.08.2019 - Horská služba Jeseníky dostala Dětskou Mírovou cenu -...

Počasí

21.08.2019 - Středa

Teplota: 21 / 14 - obcasny-Déšť

22.08.2019 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperk běžel jako „o život“

26. dubna 2019 - 12:34

Zpět na seznam článků

A vládl na všech frontách

Šumperk běžel jako „o život“

Juniorský maraton v Olomouci zdroj foto:RunCzech

Ve dvanáct hodin padl startovní výstřel a v ten okamžik se středoškoláci rozběhli do třináctého pokračování semifinálových kol 23. ročníku Juniorského maratonu v Olomouci. V Čechových sadech zabojovalo o vstupenku do celostátního finále šestnáct desetičlenných týmů z různých koutů Olomouckého kraje. Tak jako v předešlých dílech dominovala gymnázia.

Čtyřicet dva kilometrů nejrychleji zvládlo sedmero chlapců a tři dívky z Gymnázia Šumperk, kteří se opravdu vytáhli a protnuli cílovou pásku v čase 2 hodiny 38 minut a 54 vteřin. Na druhý tým v pořadí se čekalo, pro vytoužený postup si doběhla „desítka“ složená ze žáků z Gymnázia Jeseník (2:44:51). Bronz brali po těsném finiši studenti Slovanského gymnázia (2:44:55), ale do pražského „galasouboje“ škol nepostoupili. „V Olomouci jsme zažili jeden z nejtěsnějších doběhů vůbec. Jen čtyři vteřiny nakonec rozhodly o tom, že se do finále podívají žáci z Jeseníků. Je úžasné, jakou vyrovnanost máme možnost vidět v moravské části Juniorského maratonu,“ říká Igor Murko z organizačního týmu RunCzech.

Juniorský maraton v Olomouci zdroj foto:RunCzech

Mezi studenty se objevila také jediná ryze učitelská štafeta složená ze šesti pedagogů Slovanského gymnázia. Úspěšným týmům předala ceny náměstkyně primátora Olomouce Markéta Záleská společně s Martinem Fojtkem. Studenti si během závodu mohli vyzkoušet hrací stůl a také speciální hru Spikeball. Ceny vítězům věnoval Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc a Pevnost poznání.

A nejrychlejší běžci? Nejlepší tempo nasadil na 4,2 kilometrů Ondřej Jílek z Gymnázia Šumperk (13:31). Mezi dívkami podařeným výkonem kralovala jeho spolužačka a parťačka z týmu Iva Gieselová, které na překonání trati stačilo 15 minut a 15 vteřin.

Juniorský maraton v Olomouci zdroj foto:RunCzech

Juniorský maraton v Olomouci zdroj foto:RunCzech

Do květnového finále na Volkswagen Maratonu Praha se kvalifikovaly první dva týmy, které s ostatními školáky změří síly v neděli 5. května po boku nejlepších světových vytrvalců. Finalisté mají od organizátorů hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny účastnická trička a v cíli medaile. Ti nejlepší obdrží ceny, které jsou předávané v rámci slavnostního vyhlašování.

Juniorský maraton je neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy a největší běžecký závod pro studenty středních škol v celé České republice. Třináct semifinálových kol v třinácti krajských městech na startovní čáru přivede stovky středoškoláků z celé země.

Autor: red., B. Stehno, zdroj foto: RunCzech

Fotogalerie

Juniorský maraton v Olomouci    zdroj foto:RunCzech

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

Fotek: 70
Přidáno: 18.08.2019

MMF pátek - 16. srpna večer

MMF pátek - 16. srpna večer

Fotek: 99
Přidáno: 17.08.2019

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.