Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperk čeká masivní bytová výstavba

08. června 2021 - 13:58

Zpět na seznam článků

Hned v několika lokalitách

Šumperk čeká masivní bytová výstavba

Šumperk zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

V následujících letech by se mohla v Šumperku rozběhnout masivní bytová výstavba. Město k tomu připravuje podmínky hned v několika lokalitách. Tou největší je území nad Šumavskou ulicí.

Aktuálně zde hodlá stavět svou prodejnu s parkovištěm společnost Lidl a čtyři bytové domy firma spadající pod koncern Úsovsko.

V budoucnu by měly domy stát na celém území až k Bratrušovské ulici. V zastavěnou oblast se má proměnit i dnešní louka nad Bratrušovskou ulicí směrem k domovu důchodců. S bytovou výstavbou město počítá i v lokalitě Karlov a naproti hasičské zbrojnici v Temenici, kde hodlá vybudovat dvanáct startovacích bytů pro mladé rodiny.

Jako první by se výstavba měla rozvinout na území bývalé textilky Hedva poblíž Žerotínovy a Jesenické ulice. „Vedení radnice aktuálně řeší dokumentaci pro územní rozhodnutí na vybudování komunikací a infrastruktury v této oblasti. Do konce roku by město mohlo mít pravomocné územní rozhodnutí. V lokalitě stále počítá i s veřejným parkovištěm o sto dvaceti místech,“ uvedla tisková mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

Na území bývalé Hedvy by měl vyrůst komplex o zhruba sto bytech. „Zájem už projevily čtyři společnosti. Postupně žádají informace a schůzky další firmy," řekl starosta Šumperku Tomáš Spurný.

Další území, kde by mohlo vzniknout řádově šedesát bytu a pětadvacet pozemků pro rodinné domky je území Anglická, jde o pozemek za kotelnou v Temenici, v současné době se zde zpracovává územní studie. „Předpokládáme, že výstavba by zde byla realizována cestou developerskou,“ upřenila Soňa Singerová.

Město zvažuje také výstavbu zhruba dvou desítek startovacích bytů pro mladé rodiny naproti základny hasičů v Temenici.

Autor: red., mus. S. Singerová

Fotogalerie

Šumperk               zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.