Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové talenty“

21.01.2021 - Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové...

Počasí

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Zataženo

22.01.2021 - Pátek

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperk čeká obrovská dopravní zátěž

06. ledna 2020 - 17:24

Zpět na seznam článků

„Respektujte nové dopravní značení,“ nabádá Míchal Hlavatý z odboru dopravy MěÚ Šumperk

Šumperk čeká obrovská dopravní zátěž

Šumperk čeká obrovská dopravní zátěž zdroj foto: archiv

Velká změna, která zasáhne nejen cestující, kteří využívají šumperské autobusové nádraží, ale i obyvatele, firmy a organizace, které sídlí ve Fialově ulici, se blíží.

Od 13. ledna se provizorně stěhuje autobusové nádraží do náhradních prostor. Předpokládaný konec provizorního řešení, který bude znamenat, že modernizace terminálu skončila, je letošní listopad.

Největší tíhu náhradního řešení ponese právě Fialova ulice, velká dopravní zátěž se přesune také do ulic Jeremenkova a E. Beneše. „I z toho důvodu se v této lokalitě změní dopravní značení. Žluté vodorovné značení, které je nadřazené původnímu bílému, již bylo na povrch namalováno a platí, svislé značení bude instalováno v neděli 12. ledna,“ uvedla tisková mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

Šumperk - ulice Fialova zdroj foto: mus

Do Fialovy ulice bude vjezd umožněn pouze autobusům a dopravní obsluze. „Vjezd do ní bude možný pouze z ulice Jeremenkovy. Fialova ulice tak bude od Jeremenkovy ulice po parkoviště u domu kultury jednosměrná. Bude zde umístěno sedm autobusových stanovišť pro nástup se dvěma přístřešky, stanoviště v Jeremenkově ulici u pekárny Sázava budou sloužit pouze pro výstup,“ upřesnila mluvčí.

Podstatnou změnou bude i úprava přednosti v jízdě na křižovatce u Komerční banky. Hlavní silnicí se dočasně stane ulice E. Beneše, která vede rovně.

Z důvodu velkého pohybu autobusů se v této ulici také změní šikmé parkování ve vodorovné, to znamená, že parkovací místa v této lokalitě dočasně ubydou. „Po celou dobu se po provizorním autobusovém nádraží budou pohybovat nejen policisté, kteří budou pomáhat s řízením dopravy, ale i pracovníci ČSAD Ostrava, kteří budou navádět cestující k jejich zastávkám,“ informovala Soňa Singerová.

Fungovat také bude současná výpravní budova na autobusovém nádraží, kde bude umístěna informační kancelář. „Prosíme motoristy, aby byli ohleduplní a pokud to bude jen trochu možné, aby se vyhli především křižovatce v Jeremenkově ulici u pekárny Sázava. Tato lokalita totiž bude zažívat obrovskou dopravní zátěž,“ upozornil Michal Hlavatý z odboru dopravy Městského úřadu v Šumperku.

Informace pro cestující, rozdělení stanovišť, orientační schéma náhradního autobusového nádraží a informace o provozu linek jsme zveřejnili ZDE

Autor: red., S. Singerová - mus

Fotogalerie

Šumperk čeká obrovská dopravní zátěž    zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.