Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Šumperk letos významně podpoří sociální oblast

15. ledna 2022 - 13:06

Zpět na seznam článků

Z městského rozpočtu

Šumperk letos významně podpoří sociální oblast

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Město Šumperk letos přidalo peníze do sociální oblasti. Nejvíce dostala přidáno městská sociální společnost Pontis, vyšší příspěvek získá i Charita Šumperk a Dětský klíč.

Město Šumperk také přispívá na chod Centra sociálních služeb Pomněnka a Armády spásy. Letos do sociálních služeb putuje z rozpočtu města téměř 10,7 milionu korun, což je ve srovnání s loňským rokem o téměř 800 tisíc korun víc. Město navíc zakoupí společnosti Pontis zvedací zařízení pro odlehčovací službu za 1,1 milionu korun. „Domnívám se, že v Šumperku jsou díky výše jmenovaným organizacím sociální služby zcela nadstandardní. Letos jsme je mohli štědřeji podpořit i díky tomu, že neproběhly vánoční trhy. Ušetřené peníze jsme tak přemístili do sociálních služeb,“ vysvětlil vyšší příspěvek starosta města Tomáš Spurný.

Pontis Šumperk je největší nestátní neziskovou organizací ve městě Šumperk a poskytuje širokou paletu sociálních a doplňkových služeb. Zakladatelem organizace bylo v roce 1999 město Šumperk. „V začátcích společnost provozovala pouze pečovatelskou službu, azylový dům a krizový byt a ve společnosti pracovalo jen dvanáct zaměstnanců. Během pěti let se společnost rozšířila o další sociální služby, jimiž jsou odborné sociální poradenství, kontaktní centrum, denní stacionář, odlehčovací služba, provoz taxi pro seniory, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. V současné době Pontis zaměstnává více než stovce pracovníků,“ upřesnila tisková mluvčí Soňa Singerová.

Autor: red., mus

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Na Šumpersku havaroval sypač

Na Šumpersku havaroval sypač

Při ošetřování silnice

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.