Středa 19. prosince 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda u Hrabové

19.12.2018 - Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda u Hrabové -...

Počasí

Zataženo

19.12.2018 - Středa

Teplota: 2 / -2 - Zataženo

obcasny-Déšť

20.12.2018 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -4 - obcasny-Déšť

Plavání cvičení

Šumperk má mistryni České republiky

29. června 2018 - 22:19

Zpět na seznam článků

Report ze závodů ve Znojmě

Šumperk má mistryni České republiky

Znojno: Šumperk má mistryni České republiky zdroj foto: GKŠumperk

Ve dnech 23. - 24. června město Znojmo uspořádalo mistrovství ČR ve sportovní gymnastice pro mladší a starší žákyně kategorie A a pro všechny stupně kategorie B.

Organizátoři si dali záležet, a připravili moc pěkný závod. Vše proběhlo dle plánu a rozpisu a bez zbytečného čekání.

Šumperské závodnice gymnastického klubu potvrdily své kvality a po pátečním rozcvičení v sobotu odpoledne nastoupila do závodu děvčata kategorie VS2A (starší žákyně). Jako první se představila Anna Paraska, která se na závod zkoncentrovala a předvedla krásné sestavy zejména na kladině a akrobacii. Její výkon stačil na 36. místo.

Anicka P

Ve druhém sledu nastoupily ostatní gymnastky. Výkony všech závodnic byly vyrovnané a odstupy minimální. V konečném součtu čtyřboje Šumperk může být pyšný na rodačku Lenku Machytkovou, která si ze Znojma odváží titul MČR.

Lenka M

I její sestra Jitka se na závod připravila a dopolední procházka městem ji po opravdu velmi zdařile provedených sestavách pomohla k pátému místu.

Jitka M

Od třetího místa jí dělily pouhé tři desetinky bodu. To svědčí o poctivé přípravě všech závodnic. Další nadějí byla Michaela Janků a Marie Paraska, ale zaznamenaly pád a tato hrubá chyba je posunula daleko od medailových pozic.

Maruska P

Míšu na 28. místo a Marušku na 44. místo.

Misa J

V neděli závod pokračoval mladšími žákyněmi ve věku osmi let a mladší (VS1A). Zde se postupovalo na základě výsledků krajského přeboru. Z Olomouckého kraje bodový limit splnila pouze jediná závodnice Markétka Hermannová z GK Šumperk. Ve startovním poli na MČR patřila k těm nejmladším, zabojovala a bylo z toho krásné desáté místo.

Marketka H

Odpoledne začal závod juniorek a žen v kategorii B. Šumperačka Adéla Osladilová se kvalifikovala na základě stejného postupového klíče jako u kategorie VS1A.

Adelka O

Jako jediná zástupkyně olomouckého kraje se se svými fanoušky mohla radovat ze sedmnáctého místa. Všem moc děkujeme za podporu, ale největší dík patří závodnicím, že spoustu volného času věnují přípravě a trenérkám za pevné nervy a jejich volný čas, který by mohly využít i jiným způsobem, než v tělocvičně.

Autor: red., J.Žandová, zdroj foto: oddíl GK Šumperk

Fotogalerie

Znojno: Šumperk má mistryni České republiky          zdroj foto: GKŠumperk

Další články z rubriky

Šumperští Draci získali nového partnera

Šumperští Draci získali nového partnera

Pars nova rozšíří počet partnerů hokejového klubu

Kolšovský turnaj ve stolním tenise

Kolšovský turnaj ve stolním tenise

Reportáž a výsledky 24. ročníku

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.