Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové – lázních

19.03.2019 - Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové –...

Počasí

Jasno

20.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 0 - Jasno

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperk má schválený rozpočet na rok 2016

03. února 2016 - 12:07

Zpět na seznam článků

Pro jeho přijetí hlasovalo dvacet zastupitelů

Šumperk má schválený rozpočet na rok 2016

Šumperk zdroj foto: archiv šumpersko.net

Rozpočet Města Šumperka, který je koncipován, jako deficitní schválili na lednovém jednání zastupitelé. Rozdíl mezi příjmy a výdaji je vyrovnán zapojením přebytku hospodaření z minulých období ve výši 87,5 milionů korun a dvacet milionů kontokorentním úvěrem přijatým v roce 2012, který doposud nebyl čerpán.

Materiál, který zastupitelé většinově schválili, byl projednán ve finančním výboru i v radě města s doporučením jej přijmout.

ZM - výsledek hlasování zdroj: mus

K rozpočtu měli občané možnost se vyjadřovat od pátku 8. ledna do čtvrtka 28. ledna do dvanácti hodin. Informovali jsme ZDE.

Toho využilo šest občanů, jejichž náměty byly předloženy „na stůl“ v den projednávání. „Připomínky budou předloženy radě, projednány v odborných komisích a v případě, že budou řešitelné, budou zapracovány v rozpočtových opatřeních,“ uvedl před hlasování o rozpočtu starosta Zdeněk Brož.

úvod materiálu k rozpočtu zdroj:mus

Přijatý rozpočet má podle předkladatelů vyvážené rozložení financí na kulturu i sport.

Šumperk plánuje v letošním roce 160 milionů na investiční výdaje téměř bez dotací. Bezmála všechny jsou zahrnuty do Strategického plánu města. „Částky v rozpočtu jsou nastaveny na minimální ceny, které jsou na úrovni vysoutěžených cen v loňském roce, nebo se předpokládá financování ve dvou letech,“ uvedla vedoucí odboru RUI Irena Bittnerová v komentáři rozpočtu.

Odhadem nejvyšší předpokládaný náklad šedesáti milionů si vyžádá přeměna někdejší Masarykovy školy na ulici 28. října pro potřeby knihovny. V letošním roce je zahrnuto v rozpočtu dvacet milionů. Část zrekonstruovaných prostor bude využívat ostravská Vysoká škola báňská, která má již v Šumperku externí pracoviště fakulty strojní a ekonomické. O rekonstrukci jsme informovali ZDE.

Realizace přestavby je plánováno s rozložením na rok 2016 a 2017.

vizualizace řešení MK v Šumperku zdroj: Proink

Město Šumperk investuje také do dokončení již rozpracovaných projektů (cyklostezka Bratrušovská, rekonstrukce komunikace Šumavská, lokalita Čsl. armády, chodník Nemocniční)  a pořízení nových projektů Domov se zvláštním režimem pro osoby bez přístřeší (Luže), přednádraží etapa II, lesopark Cihelna, Masarykovo náměstí, lokalita Zahradní, Školní, Gagarinova parkovací dům, lokalita 8. května, Pavlínin dvůr – výplně otvorů, Alšova úprava parkování, Lidická - cyklopruhy a parkování, průmyslová zóna, rekonstrukce radnice, Palackého vnitroblok. V letošním roce budou pokračovat investice do základních škol. Radnice počítá pokračovat v revitalizaci sadů, dalších ulic v návaznosti na zpracovanou dopravní studii.

Jednotlivé akce je možné najít přímo ve schváleném rozpočtu ZDE.

Autor: red.,a.č.,

Fotogalerie

Šumperk                zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.