Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 20. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Děti se mohou letos v Šumperku protančit létem

19.05.2019 - Děti se mohou letos v Šumperku protančit létem -...

Počasí

20.05.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 15 - Přeháňky-Déšť

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperk má schválený rozpočet na rok 2016

03. února 2016 - 12:07

Zpět na seznam článků

Pro jeho přijetí hlasovalo dvacet zastupitelů

Šumperk má schválený rozpočet na rok 2016

Šumperk zdroj foto: archiv šumpersko.net

Rozpočet Města Šumperka, který je koncipován, jako deficitní schválili na lednovém jednání zastupitelé. Rozdíl mezi příjmy a výdaji je vyrovnán zapojením přebytku hospodaření z minulých období ve výši 87,5 milionů korun a dvacet milionů kontokorentním úvěrem přijatým v roce 2012, který doposud nebyl čerpán.

Materiál, který zastupitelé většinově schválili, byl projednán ve finančním výboru i v radě města s doporučením jej přijmout.

ZM - výsledek hlasování zdroj: mus

K rozpočtu měli občané možnost se vyjadřovat od pátku 8. ledna do čtvrtka 28. ledna do dvanácti hodin. Informovali jsme ZDE.

Toho využilo šest občanů, jejichž náměty byly předloženy „na stůl“ v den projednávání. „Připomínky budou předloženy radě, projednány v odborných komisích a v případě, že budou řešitelné, budou zapracovány v rozpočtových opatřeních,“ uvedl před hlasování o rozpočtu starosta Zdeněk Brož.

úvod materiálu k rozpočtu zdroj:mus

Přijatý rozpočet má podle předkladatelů vyvážené rozložení financí na kulturu i sport.

Šumperk plánuje v letošním roce 160 milionů na investiční výdaje téměř bez dotací. Bezmála všechny jsou zahrnuty do Strategického plánu města. „Částky v rozpočtu jsou nastaveny na minimální ceny, které jsou na úrovni vysoutěžených cen v loňském roce, nebo se předpokládá financování ve dvou letech,“ uvedla vedoucí odboru RUI Irena Bittnerová v komentáři rozpočtu.

Odhadem nejvyšší předpokládaný náklad šedesáti milionů si vyžádá přeměna někdejší Masarykovy školy na ulici 28. října pro potřeby knihovny. V letošním roce je zahrnuto v rozpočtu dvacet milionů. Část zrekonstruovaných prostor bude využívat ostravská Vysoká škola báňská, která má již v Šumperku externí pracoviště fakulty strojní a ekonomické. O rekonstrukci jsme informovali ZDE.

Realizace přestavby je plánováno s rozložením na rok 2016 a 2017.

vizualizace řešení MK v Šumperku zdroj: Proink

Město Šumperk investuje také do dokončení již rozpracovaných projektů (cyklostezka Bratrušovská, rekonstrukce komunikace Šumavská, lokalita Čsl. armády, chodník Nemocniční)  a pořízení nových projektů Domov se zvláštním režimem pro osoby bez přístřeší (Luže), přednádraží etapa II, lesopark Cihelna, Masarykovo náměstí, lokalita Zahradní, Školní, Gagarinova parkovací dům, lokalita 8. května, Pavlínin dvůr – výplně otvorů, Alšova úprava parkování, Lidická - cyklopruhy a parkování, průmyslová zóna, rekonstrukce radnice, Palackého vnitroblok. V letošním roce budou pokračovat investice do základních škol. Radnice počítá pokračovat v revitalizaci sadů, dalších ulic v návaznosti na zpracovanou dopravní studii.

Jednotlivé akce je možné najít přímo ve schváleném rozpočtu ZDE.

Autor: red.,a.č.,

Fotogalerie

Šumperk                zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.