Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperk navštívili starostové ze slovenského okresu Prievidza

01. listopadu 2012 - 12:59

Zpět na seznam článků

Společný seminář starostů o možnostech rozvoje měst a obcí

Šumperk navštívili starostové ze slovenského okresu Prievidza

Šumperk navštívili starostové ze slovenského okresu Prievidza zdroj foto:O.Hajduková

V pondělí 29. října navštívila město Šumperk dvacítka starostů ze Združenie miest a obcí Hornej Nitry z okresu Prievidza. Na společném semináři, kde se sešli se starosty obcí z ORP Šumperk, se měli možnost vzájemně poznat, vyměnit si zkušenosti a získat informace o možnostech budoucího rozvoje svých měst a obcí.

Setkání pořádaly Místní akční skupiny MAS Šumperský venkov a MAS Horní Pomoraví ve spolupráci s městem Šumperkem. Starosty ze Slovenska přijal v obřadní síni šumperské radnice starosta města Šumperka Zdeněk Brož a po společném programu se všichni vydali do Koutů nad Desnou, kde na ně čekali starostové z okolních obcí.

Šumperk

V Koutech nad Desnou proběhl seminář, na kterém se prezentovalo město Šumperk, Mikroregion Zábřežsko a Svazek obcí údolí Desné. Svou činnost zde představily i místní akční skupiny MAS Šumperký venkov a MAS Horní Pomoraví. Starosta Dolních Studének a zároveň manažer MAS Šumperský venkov, Radim Sršeň, seznámil zúčastněné s návrhem struktury operačních programů v ČR pro čerpání prostředků EU v budoucím programovacím období.

„Fungování místních akčních skupin v České republice a na Slovensku je odlišné. Na setkání jsme měli možnost vyměnit si vzájemně zkušenosti o způsobu fungování místních akčních skupin v našich zemích,“ sdělil Sršeň.

Slovenská strana představila činnost Združenie miest a obcí Hornej Nitry a nastínila problémy rozvoje venkova a měst na Slovensku. Diskutovaným tématem byly také výhody a nevýhody přímé volby starosty, který se tímto způsobem volí na Slovensku.

„Řada obcí z okresu Prievidza má na Šumpersku a Zábřežsku své partnerské obce, s nimiž spolupracuje i několik desítek let, proto vzájemná setkání probíhala na přátelské úrovni. Některé obce, které zatím partnerskou obec nemají, měli možnost se na setkání seznámit a případnou družbu navázat,“  řekla pracovnice MAS Šumperský venkov Zdeňka Mihulková. 

Autor: red.,O.Hajduková

Fotogalerie

Šumperk navštívili starostové ze slovenského okresu Prievidza  zdroj foto:O.Hajduková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.