Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího auta

20.05.2019 - Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího...

Počasí

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 12 - Zataženo

22.05.2019 - Středa

Teplota: 14 / 11 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperk ožije festivalem L´etno

17. června 2015 - 09:31

Zpět na seznam článků

Hudební kluby rozezní hudba inspirovaná rytmy různých kontinentů

Letní pohodu uvítá v Šumperku už pošesté originální festival etno a alternativní hudby L´etno. Odehraje se o víkendu 26. a 27. června v prostorách hudebních klubů H-club a Music Machine.

Týden před prázdninami rozezní nádvoří H-clubu hudba inspirovaná rytmy řady kontinentů. Hlavní večer začne v 19 hodin. „O nevšední zážitky se postará pět kapel, ale též Dj scéna uvnitř klubu. Sestava účinkujících nabídne nevšední hudební zážitky,“ přesvědčuje organizátor Karel Cvrk.

Drumorchestra zdroj foto: K. Cvrk

Kromě místních kapel, zabývajících se etno stylem, mohou návštěvníci očekávat i balkánskou hudební skupinu Avlija, jejíž repertoár tvoří písně z Bulharska, Srbska, Makedonie i Bulharska, či pražskou formaci Yedhaki:Nautika. „Toto hudební duo kombinuje etno s elektronikou. Na koncertech využívá magický hang – kovový melodický nástroj, didgeridoo – dechový nástroj australských domorodců, elektroniku a další hudební instrumenty. Yedhaki:Nautika pravidelně vystupuje nejen na festivalech a v klubech v Evropě. Objevila se několikrát v televizních dokumentech, ale též se aktivně zabývá svobodným uměním v pražských ulicích, tak zvaným Buskingem,“ objasnil organizátor festivalu.

Avlija zdroj foto: K. Cvrk

Nautika zdroj foto: K. Cvrk

Kapela Shamania Mania je zajímavá tím, že své písně doprovází nástroji z Indie, Austrálie, Číny a Afriky. Na jednom pódiu se tak objeví loutna sitár, didgeridoo a bubny djembe i dunduny. „Irský muzikant Eoghan O´Reilly zažil v České Republice obrovský úspěch ve spojení s kapelami Happy To Meet nebo Love In Exile. Před deseti lety se zaměřil především na akustickou hudbu i sólové vystupování s irskými, skotskými a vlastními písněmi,“ přiblížil Cvrk.

Eoghan O´Reilly zdroj foto: K. Cvrk

Africké bubny rozezní na hlavním pódiu i bubenická parta Drum Orchestra. Předvede rytmické skladby a písně ze Senegalu, Mali, Kuby i své vlastní. „Páteční večer také doplní menší scéna uvnitř H-clubu, na které to rozjedou Dj´s ze Silesian Tribe Sound System a Makowec z Lážo Plážo Crew. V etno duchu stylově navážou svými mixy reggae, dub, ambient, latino-jazz a downtempo,“ láká organizátor

Silesian Tribe Sound System zdroj foto: K. Cvrk

Sham zdroj foto: K. Cvrk

V sobotu se festival přesune do klubu Music Machina a ponese se spíše v komornější náladě. Ve 20 hodin večírek otevře kapela Koudelna se zhudebněnou poezií a stylovou koláží balad, šansonu, rocku a folku, kterou muzikanti nazývají „pantofloyd“. Hlavní hvězdou druhého večera bude britský písničkář Darren Eve, jehož doprovodí bubeník s řeckými kořeny Nikos Mistakidis. „Jejich pop-rockové písně dalece přesahují hranice stylu svou uhrančivostí a oduševnělostí,“ soudí Cvrk.

Darren Eve zdroj foto: K. Cvrk

Festival završí David Pšenčík, který propojuje hudbu s audiovizuálním zážitkem.

David Pšenčík zdroj foto: K. Cvrk

Představí sólový audiovizuální projekt, kombinující alternativní kytaru, elektroniku a videoprojekci.

pozvánka

Autor: red., v.k., k. c.

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.