Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 04. prosince 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pět let Call centra energetiků v Zábřehu

03.12.2021 - Pět let Call centra energetiků v Zábřehu - Místo oslav...

Počasí

04.12.2021 - Sobota

Teplota: 0 / -2 - Sníh

05.12.2021 - Neděle

Teplota: 1 / 0 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperk ruší vánoční trhy u radnice

19. listopadu 2021 - 10:34

Zpět na seznam článků

Rozhodla na čtvrtečním jednání rada města

Šumperk ruší vánoční trhy u radnice

Vánoce u radnice 2019 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Pod tíhou okolností bylo město Šumperk nuceno zrušit oblíbenou adventní akci Vánoce v Šumperku spojenou s vánočními trhy u radnice a doprovodným kulturním programem. Oblíbené vánoční setkávání na náměstí Míru mělo začít již první adventní neděli 28. listopadu.

Dramaticky zhoršující se stav epidemie covid-19 dal pořádání akce stopku. „V úterý odpoledne proběhla videokonference starostů obcí Olomouckého kraje s hejtmanem Josefem Suchánkem a profesorem Ladislavem Duškem z Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR, kde nám byla popsána zhoršující se situace v kraji, kde je velká nálož vysoce nakažlivé varianty koronaviru delta, a důrazně nám bylo doporučeno hromadné akce nepořádat,“ sděluje starosta města Tomáš Spurný. K rozhodnutí přispěla i středeční prohlášení Ministerstva zdravotnictví ČR, která vyzývají k omezení hromadných akcí. Na tiskové konferenci ministr zdravotnictví představil opatření, kdy by bylo možné zúčastnit se akcí pouze s platným potvrzením o očkování nebo o prodělané nemoci. Na tiskové konferenci hlavní hygienička také nevyloučila ani další zpřísňování opatření. Za těchto okolností se Rada města Šumperka na svém jednání ve čtvrtek 18. listopadu rozhodla vánoční trhy u radnice zrušit,“ vysvětluje starosta.

Nepříznivý vývoj epidemie v regionu se projevuje i v místní nemocnici. Každým dnem šumperská nemocnice pečuje o stále větší počet osob ve vážném stavu na speciálním „covidovém“ oddělení a o některé z nich i na jednotkách intenzivní péče. „Je mi velmi líto, že občané i návštěvníci města Šumperka přijdou i letos o tuto příjemnou vánoční akci, ovšem bezpečnost a zdraví občanů má přednost,“ uvedl starosta.

Většina ušetřených finančních prostředků, které by byly vynaloženy na tuto akci, bude v příštím roce použita k posílení financování služeb v sociálních zařízeních a menší část poputuje do obnovy vánoční výzdoby města.

U radnice přesto nebude chybět vánoční strom, betlém, zvonička i „fotokoutek“ s andělskými křídly, které navodí vánoční atmosféru.   „Rád bych poděkoval všem občanům města za pochopení, stejně tak i kolegům z oddělení kultury a z kulturního domu za vynaloženou energii a čas, který věnovali přípravě této akce. Všem občanům touto cestou přeji pevné zdraví a příjemné prožití adventního času,“ uzavírá starosta.

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

Vánoce u radnice 2019                   zdroj foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.