Středa 07. května 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zdraví máte na dosah!

06.05.2025 - Zdraví máte na dosah! - Přijďte na Den prevence FN...

Počasí

07.05.2025 - Středa

Teplota: 15 / 2 - Oblačno

08.05.2025 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 5 - PoloJasno

Šumperská Galerie Jiřího Jílka prochází proměnou

13. ledna 2023 - 20:01

Zpět na seznam článků

Nabídne novinky

Šumperská Galerie Jiřího Jílka prochází proměnou

Šumperská Galerie Jiřího Jílka prochází proměnou zdroj foto: d.k.

S novým rokem přišla do Galerie Jiřího Jílka nová kurátorka Pavlína Vogelová.

Galerie má novou otvírací dobu, nabídne novinky v podobě doprovodných programů a hlavně si v tomto roce připomene třicetileté výročí svého založení. „S velkým ohlasem se setkala první vernisáž tohoto roku, která zahájila výstavu Ondřeje Michálka Nenadálé vlny a jiné jevy. Doufáme, že zájem o galerii, kterou léta úspěšně vedl výtvarník Miroslav Koval, neopadne, naopak bude vzrůstat,“ říká Hana Písková, jednatelka Domu kultury Šumperk.

S novou kurátorkou galerie posiluje provoz o nové kustody - brigádníky, díky kterým se galerie stane otevřenější. Vstupné pro děti, studenty, seniory a hendikepované osoby je dobrovolné.

V blízké době by měli mít návštěvníci možnost si v přilehlých prostorách galerie posedět u knihovničky s výtvarně zaměřenou literaturou. „Pavlína Vogelová připravuje už na 12. února komentovanou prohlídku výstavy Ondřeje Michálka, která začne v 16 hodin. V březnu se mohou těšit děti i dospělí na výtvarnou dílnu Lept a nenadálé vlny za přítomnosti Pavlíny i zmiňovaného výtvarníka. Zájemci o dílnu se nám mohou hlásit už v těchto dnech, výtvarná dílna pojme pouze dvanáct účastníků, kteří budou mít možnost nahlédnout do principu magie rytí, leptu a otisku,“ doplňuje produkční domu kultury Monika Faltusová. Velký projekt třicet let Galerie Jiřího Jílka Šumperk aneb Jiří Jílek a Kovalovi připravuje nová kurátorka ve spolupráci s domem kultury na léto.

Autor: red., Hana Písková, zdroj foto: d.k.

Fotogalerie

Šumperská Galerie Jiřího Jílka prochází proměnou   zdroj foto: d.k.
Šumperská Galerie Jiřího Jílka prochází proměnou   zdroj foto: d.k.

Další články z rubriky

Zdravý životní styl a prevence v hlavní roli

Zdravý životní styl a prevence v hlavní roli

Den zdraví v jesenické nemocnici přilákal desítky návštěvníků

Chvíle nepozornosti za volantem řidičku přišla na sto tisíc

Chvíle nepozornosti za volantem řidičku přišla na sto tisíc

Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění

Pes kousl pošťáka do hýždě

Pes kousl pošťáka do hýždě

Žena ho neudržela na vodítku

Exkluzivní Fotogalerie

Flora Olomouc 2025 – pavilon A

Flora Olomouc 2025 – pavilon A

Fotek: 108
Přidáno: 28.04.2025

Flora Olomouc 2025 – zahrádkáři

Flora Olomouc 2025 – zahrádkáři

Fotek: 75
Přidáno: 27.04.2025

Flora Olomouc 2025 – svatební floristika

Flora Olomouc 2025 – svatební floristika

Fotek: 60
Přidáno: 27.04.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.