Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 21. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

22.02.2024 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská SEVERKA boduje

07. června 2016 - 20:43

Zpět na seznam článků

Bronzová medaile z Mistrovství Evropy v orientačním běhu putuje do Šumperka

Šumperská SEVERKA boduje

Šumperská SEVERKA boduje zdroj foto: Z. Králová

Vrcholné zápolení nejlepších evropských orientačních běžců se koná ve dvouletých intervalech, v posledním květnovém týdnu přivítal reprezentanty třiceti evropských zemí náš kraj. Centrum šampionátu bylo v Jeseníku, závodilo se však po celém regionu.

Šumperská SEVERKA boduje zdroj foto: Z. Králová

Mezi opory české reprezentace patřil Vojtěch Král, ze šumperského klubu orientačního běhu Severka a nováčkem v týmu byl jeho klubový kolega Martin Poklop. Vojtěch Král byl nominován do smíšených štafet, na sprint a krátkou trať, a do štafety mužů. Martin Poklop si vyběhl nominaci pouze na sprint.

Šumperská SEVERKA boduje zdroj foto: Z. Králová

Program mistrovství Evropy začal v sobotu 20. května smíšenými štafetami, které se běžely v historickém centru Bruntálu. Česká štafeta měla ambice bojovat o umístění mezi nejlepšími, s pátým místem  nakonec byla spokojena. Průběh závodu však dával větší naděje, první česká žena Denisa Kosová přiběhla na pátém místě, těsně za čelem závodu, zkušený Jan Procházka místo udržel, Vojtěch Král štafetu vytáhl na čtvrté místo, ale na posledním úseku Jana Knapová o místo propadla. Byla z toho, jak se říká, jen „velká bedna“.

Šumperská SEVERKA boduje zdroj foto: Z. Králová

Náročný víkend pokračoval v neděli závodem ve sprintu, který měl dvě části. V dopolední kvalifikaci, která se běžela v centru města Jeseník, běžci soutěžili o prestižní finále A. Českou reprezentaci mužů provázela smůla a mezi nejlepší postoupili právě jen dva šumperští běžci, Král a Poklop. Odpolední závod o evropské tituly byl situován do Lázní Jeseník, trať byla náročná nejen technicky, ale i fyzicky, díky značnému převýšení. Martin Poklop zvládl svůj první závod mezi evropskou elitou důstojně, i když skončil až v páté desítce.  Vojtěch Král měl medailové ambice, chtěl vylepšit svoje 9. místo z minulého evropského klání, ale nepodařilo, musel se spokojit s 10. místem. Svým výsledkem však potvrdil, že patří dlouhodobě mezi nejlepší sprintové běžce.

Šumperská SEVERKA boduje zdroj foto: Z. Králová

Další disciplínou, ve které V. Král startoval, byla krátká trať. Ve čtvrtek 26. května prošel úspěšně kvalifikací, jež se běžela v Horním Údolí u Zlatých Hor. Následující den se běžci přemístili do Černé Vody, aby v náročném kamenitém terénu bojovali o medaile. Vojtěch Král se nevyvaroval drobných chyb, které znamenaly konečné 15. místo.

Šumperská SEVERKA boduje zdroj foto: Z. Králová

Závěrečným a nejvíce očekávaným závodem byly v sobotu 28. května štafety mužů a žen. Český tým mužů obhajoval stříbrnou pozici, na kterou dosáhl před dvěma lety v Portugalsku. Česká štafeta startovala k obhajobě ve složení Jan Petržela, Jan Šedivý a Vojtěch Král. Závod se začal vyvíjet skvěle, Jan Petržela přiběhl na předávku mezi prvními, Jan Šedivý předával na druhém místě a na třetí závěrečný úsek vybíhal do lesa Král spolu se švédskou, norskou a švýcarskou štafetou. V průběhu závodu se tyto štafety držely v kontaktu, ale v závodní aréně už se vědělo, že Švédi nemají z předchozích úseků v pořádku všechny kontroly a z bojů o medaile jsou vyřazeni. Dramatický závod nakonec vyhrála štafeta Švýcarska, druhé místo mohutným finišem získalo Norsko a Česko získalo vytouženou medaili, i když jen z bronzu. Po zásluze se českým reprezentantům v zaplněné závodní aréně dostalo mohutného potlesku a poděkování od mnoha českých fanoušků, příznivců a samotných orientačních běžců.

Autor: red., Z. Králová, zdroj foto: Z. Králová

Fotogalerie

Šumperská SEVERKA boduje           zdroj foto: Z. Králová

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.