Teplota: 9 / 4 - Přeháňky-Déšť

Šumperská Severka rozšířila sbírku medailí

08. března 2015 - 22:57

Měsíc únor byl ve znamení úspěchů

Studenec - vyhlášení vítězů MČR ve sprintu kategorie juniorky (D20)– zleva Kateřina Argalášová (Třinec), Hana Horvátová (Severka Šumperk), Jana Tesařová (Třinec) foto: Petr Horvát

O víkendu 7. - 8. února se ve Studenci sešli orientační lyžaři. Hlavním závodem bylo Mistrovství ČR ve sprintu, které se jelo v sobotu dopoledne. Zlatou medaili pro Severku Šumperk vybojovala Hana Horvátová v juniorské kategorii D20 (2,9km, 15 kontrol).

V elitní kategorii mužů zvítězil Jakub Škoda (Liberec) před Jiřím Bouchalem (Plzeň) a Radkem Lacigou (Praha). Čtvrté místo získal Petr Horvát (Severka Šumperk) s odstupem pouhých 7 sekund na bronzovou příčku.

Následující týden vrcholila sezóna v Norském Budoru mistrovstvím světa elitních kategorií mužů a žen, juniorů a mistrovstvím Evropy dorostu. Česká republika zaznamenala velký úspěch ziskem dvou bronzových medailí.

O tu první se postaral dorostenec Ondřej Starý (Vrchlabí) v závodě na krátké trati, která se jela s hromadným startem na 3 okruhy, který nestačil pouze na dvojici finských závodníků. Další medaili získala štafeta mužů ve složení Jakub Škoda, Radek Laciga a Jiří Bouchal. Zlato si odvezlo Rusko a stříbro patří štafetě ze Švédska. Soutěží se účastnil také Petr Horvát (1994) reprezentující Severku Šumperk. Petrovi se nejlépe dařilo na klasické trati (long - 20,8km, 28 kontrol). Umístil se na 24. místě. Zvítězil Lars Moholdt z Norska.

V sobotu 21. února se v Abertamech (Krušné hory) konalo mistrovství ČR v lyžařském orientačním běhu na krátké trati. Závodníci Severky Šumperk byli opět velmi úspěšní. Hana Horvátová získala stříbro v kategorii juniorek, když nestačila pouze na vítěznou Veroniku Kubínovou (Karlovy Vary). Mistrem ČR v elitní kategorii mužů se stal Jakub Škoda (Liberec) před Radkem Lacigou (Praha) a Petrem Horvátem (Severka Šumperk).

Autor: red., Z. Králová