Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. června 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Cyklostezka spojuje Uničov s Litovlí

24.06.2022 - Cyklostezka spojuje Uničov s Litovlí - Má unikátní...

Počasí

25.06.2022 - Sobota

Teplota: 22 / 17 - Bouřky

26.06.2022 - Neděle

Teplota: 29 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská Veselá školka opět bavila děti

24. května 2022 - 17:26

Zpět na seznam článků

Rodiče i širokou veřejnost

Šumperská Veselá školka opět bavila děti

Veselení foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Květnová akce s příznačným názvem „Veselení“ se konala se na zahradě mateřské školy na Prievidzské ulici ve čtvrtek 19. Května.

Počet návštěvníků předčil očekávání pořadatelů. „Pobavit se přišlo přibližně jeden a půl tisíce dětí, rodičů a příznivců školy,“ uvedla ředitelka Veselé školky Yvona Šimková.

ředitelka Veselé školky Mgr. Yvona Šimková foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Plocha zahrady byla vyzdobena veselými balónky, které si děti odnášely domů spolu s barevnými kytičkami.

Nechyběla výzdoba v podobě zvířátek, malého „ZOO koutku“ s plochou na kreslení i spousty dětských atrakcí. „U vstupu děti zaujalo nepřehlédnutelné auto hasičů s vybavením. Nechyběl ani oblíbený jarmark, kde si návštěvníci zakoupili drobné šperky i jiné maličkosti. Na jejich výrobě se podíleli pedagogové všech pracovišť Veselé školky,“ sdělila vedoucí učitelka Dagmar Žídková, která s úsměvem doplnila: „Pro mlsné jazýčky připravily pracovnice kuchyně velkolepé občerstvení v podobě langošů, kuřecích dobrůtek a hranolků, párků v rohlíku, perníčků, čokoládových muffin, koláčků, ale i zdravých zeleninových pohárků. Na sladkou cukrovou vatu děti lákal usměvavý šašek, který se s dětmi nechal pro vzpomínku ochotně vyfotografovat.“

Veselení foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Bubeníci předvedli své umění a přilákali děti k poslechu i bubnování. Ostatní poslouchali divoké rytmy bubnů při posezení ve stínu stromů, na lavičkách i dekách. Děti si hrály na pískovišti, točily se na kolotoči, střílely z kuší, házely balony na obrovský terč, zdolávaly překážkovou dráhu a skákaly na několika skákacích hradech. „Program trval celé odpoledne. Vystoupení populární písničkářky Míši Růžičkové, kouzelníka, tanečníka s kruhy, bublinová show, tancování s Minnie a Mimoni, představení dětí z mateřských škol Veselá školka udělala radost všem. Vystupující ocenili bouřlivým potleskem,“ dodala vedoucí učitelka Jana Veselá.

Veselení foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Píseň Jeruzalema a společný tanec dětí, pedagogů i rodičů u líbivé melodie byl nezapomenutelnou a nádhernou tečkou za akcí a oprávněně vzbudil největší úspěch.

FOTOREPORTÁŽ: VESELENÍ II

FOTOREPORTÁŽ: VESELENÍ I

Závěrečné slovo patřilo hlavní organizátorce „Veselení“, ředitelce školky Yvoně Šimkové. „Všem děkuji za skvělou spolupráci a rodičům dětí za finanční dar, kterým jsme podpořili ukrajinské děti. Za účast a podporu děkuji také senátorovi Miroslavu Adámkovi, starostovi města Tomáši Spurnému i vedení Pontisu. Děkujeme, že jste přišli, dobře se bavili a budeme se těšit spolu s celým kolektivem školy na další akci. Jsme přece veselý tým!“

Autor: red., Dagmar Žídková - VŠ, foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Fotogalerie

Veselení            foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den Policie ČR aneb IZS v akci II

Den Policie ČR aneb IZS v akci II

Fotek: 80
Přidáno: 23.06.2022

Den Policie ČR aneb IZS v akci I

Den Policie ČR aneb IZS v akci I

Fotek: 79
Přidáno: 23.06.2022

Zastavení v Branné II

Zastavení v Branné II

Fotek: 30
Přidáno: 19.06.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.