Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 19. ledna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci

18.01.2019 - Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci - Ukázali,...

Počasí

Oblačno

19.01.2019 - Sobota

Teplota: 0 / -8 - Oblačno

Oblačno

20.01.2019 - Neděle

Teplota: 0 / -4 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská Zelená školka nabízí místa pro dvouleté děti

19. dubna 2018 - 08:16

Zpět na seznam článků

Provoz bude zahájen od 1. září letošního roku

Šumperská Zelená školka nabízí místa pro dvouleté děti

Objekt bývalé základní školy v ul. Temenické 61, tzv. Zelená školka, prošel nákladnou rekonstrukcí, díky které vznikla v objektu dvě nová oddělení mateřské školy. Oddělení bude provozovat MŠ Veselá školka Prievidzská 1, Šumperk. Nově vzniklá oddělení budou zaměřena na děti ve věku od dvou do tří let.

Zápis dětí proběhne ve dnech 2. – 3. května.  „Rodiče, kteří budou mít zájem do školky přihlásit své dítě ve věku od dvou let, musí nejprve zaregistrovat své dítě formou elektronické přihlášky, která je k dispozici na stránkách školy www.veseleskolky.cz v sekci Pokyny k zápisu. Poté se s dítětem dostaví ve dnech 2. - 3. května k zápisu, který bude probíhat v budově Mateřské školy Prievidzská v ul. Prievidzská 1 Šumperk. K zápisu mohou být přihlášeny děti, které dnem nástupu do školky dovrší věku dvou let, “ popisuje postup ředitelka mateřské školy Yvona Šimková. 

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Dvě nově vzniklá oddělení mají celkovou kapacitu šestatřicet dětí, každé oddělení po osmnácti dětech. Provoz bude zahájen od 1. září a otevřeno bude od pondělí do pátku od 6:30 do 16:30 hodin. Školné bude 420 korun měsíčně. V každé třídě budou zajištěny dvě učitelky a chůva.

Šumperk - Zelená školka zdroj foto: mus

Denní režim bude speciálně upraven potřebám dvouletých dětí. „Děti mohou nastoupit i s plenami, které budou mít od rodičů uloženy ve svých skříňkách. Každé dítě bude mít svůj bryndáček, láhev na pití, určenou postýlku, plyšáčka a pyžámko.  této třídě budeme tolerovat i dudlík,“ popisuje ředitelka Šimková.

Šumperk - Zelená školka zdroj foto: mus

Město Šumperk rekonstrukci bývalého objektu základní školy realizovala s pomocí dotace Ministerstva pro místní rozvoj v rámci Integrovaného operačního programu. Celkové náklady na rekonstrukci se pohybovaly okolo třiadvacet milionů korun, z toho dvacet milionů korun činila dotace z ministerstva. Budova je kompletně bezbariérová a kromě dvou nově vzniklých oddělení se v přilehlé zahradě buduje dětské hřiště s průlezkami a bylo pořízeno také nové moderní vybavení mateřské školy.

 
 

Autor: red., O. Hajduková, zdroj foto: mus

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.