Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obnova lesů zrychluje

24.09.2021 - Obnova lesů zrychluje - Červené zóny postupně zelenají

Počasí

25.09.2021 - Sobota

Teplota: 20 / 11 - PoloJasno

26.09.2021 - Neděle

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská knihovna je připravena pořádat akce do deseti osob

27. března 2021 - 17:06

Zpět na seznam článků

V případě příznivé epidemické situace

Šumperská knihovna je připravena pořádat akce do deseti osob

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Pokud by v dubnu došlo k rozvolnění omezení, vycházejících z tzv. protiepidemického systému, Městská knihovna TGM je připravena uspořádat několik akcí pro malý počet lidí.

Proběhnout by mohly v případě, že bude platit třetí stupeň rizika. „V tomto stupni mohou probíhat hromadné akce pro maximálně deset osob. Rozhodli jsme se tedy pořádat případná čtení a besedy tak, že s jedním autorem proběhnou tři setkání v různých časech,“ říká ředitelka knihovny Kamila Šeligová a zdůrazňuje, že zájemci si budou muset závazně rezervovat místo na konkrétní datum a hodinu. V tomto zvláštním režimu chce knihovna uspořádat ve spolupráci se Společností přátel hradu Bouzova křest letošního kalendáře Pavla Taťouna, zaměřeného na hrady Moravy a Čech. Autor jím navazuje na grafické práce starých mistrů, z jejichž rytin čerpá a zpracovává je v akvarelu, nechybějí však ani některé malby přímo z plenéru. Křest by měl proběhnout v úterý 13. dubna od sedmnácti hodin ve velkém sále knihovny.

Cyklus měsíčních divadelních setkávání nazvaný Do knihovny za pohádkou, zaměřený na děti předškolního a mladšího školního věku, chtěla Knihovna TGM „rozjet“ loni v říjnu, opatření proti šíření koronaviru ale záměr zhatila. První představení je tak naplánováno až na pátek 16. a na sobotu 17. dubna, kdy Víťa Marčík na starém kočárku, s pomocí loutek a hudby povypráví o svém setkání s Malým princem. Loutkovému divadlu Já to jsem bude patřit velký sál knihovny v pátek od šesté podvečerní a v sobotu od desáté dopolední a druhé odpolední. Místa v sále je třeba rezervovat na e-mailu seligova@knihovnaspk.cz do úterý 13. dubna.

Do svého posledního románu Senzibil, odehrávajícího se v zamlžených a drsných Jeseníkách, by se měla Markéta Pilátová v Knihovně TGM začíst v samém závěru dubna. Román rozehrává příběh dvou senzibilů obdařených těžko vysvětlitelnou silou, kterou každý z nich využívá jiným způsobem. Autorská čtení jsou naplánována na čtvrtek 29. dubna od 15.30 a od 17 hodin a na pátek 30. dubna od 17 hodin v malém sále, místo je třeba rezervovat do úterý 27. dubna e-mailem zaslaným na adresu seligova@knihovnaspk.cz. 

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Hradba 2021

Hradba 2021

Fotek: 18
Přidáno: 23.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.