Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská knihovna opět nabídne Klub čtenářů a besedy

27. ledna 2023 - 18:24

Zpět na seznam článků

Únorový program

Šumperská knihovna opět nabídne Klub čtenářů a besedy

Šumperská knihovna zdroj foto: archiv

Příznivci literatury a cestování se v únoru opět mohou těšit na akce místní knihovny. V pondělí 6. února se po měsíci sejde Klub čtenářů. Jeho členové budou od 17 hodin v klubovně v suterénu knihovny diskutovat o společně čteném románu Margaret Atwoodové Žena k nakousnutí. Povídat si budou i o knihách, jež v poslední době četli, a o tom, co je zaujalo. Vítáni jsou noví zájemci, ti mohou psát na e-mail halmichova@knihovnaspk.cz nebo seligova@knihovnaspk.cz. Členství je zdarma.

O den později, v úterý 7. února, se od 18 hodin uskuteční v malém sále knihovny oblíbený literární seminář, tentokrát zaměřeného na osobnosti české překladatelské školy. Přednášející Marie Brožová během něj přiblíží Federica Garcíu Lorcu – „básníka měnícího zlo lidství v dobrodiní krásy“ v překladech Lumíra Čivrného.

Katarína Líšková, držitelka několika ocenění v různých kategoriích fotografické soutěže Slovak Press Photo, po čase opět přijede do šumperské knihovny. Japonsko je krajina, která překvapí i zkušené cestovatele, málokdo například ví, že je zde nejvíc restaurací s michelinskou hvězdou na světě, že řadu věcí, včetně použitého dámského prádla, si tu lze koupit v samoobslužných automatech, že šinkanseny hlásí průměrné zpoždění 18 sekund a že za svůj odpad si je každý Japonec zodpovědný sám. Nejen o tom pohovoří slovenská fotografka v úterý 14. února od 18 hodin ve velkém sále.

Nejvyšší vrcholy mých kontinentů je název cyklu besed Iva Müllera o hledání a zlézání nejvyšších kót mimoevropských států. V pořadí druhé setkání, během něhož posluchače zavede do Peru, Turecka, Kanady, Turkmenistánu a Pákistánu, se odehraje ve čtvrtek 16. února od 18 hodin ve velkém sále.

Autor: red., mus. S. Singerová

Fotogalerie

Šumperská knihovna                    zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.