Pondělí 26. října 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Olomoucký kraj povede trojkoalice stran

26.10.2020 - Olomoucký kraj povede trojkoalice stran - Piráti a STAN,...

Počasí

26.10.2020 - Pondělí

Teplota: 14 / 10 - Zataženo

27.10.2020 - Úterý

Teplota: 11 / 8 - Zataženo

Šumperská nemocnice hledá brigádníky do běžného provozu

30. září 2020 - 11:18

Zpět na seznam článků

Kvůli koronavirové epidemii

Šumperská nemocnice hledá brigádníky do běžného provozu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

S velmi naléhavou prosbou přichází v těchto dnech Nemocnice Šumperk, která aktuálně hledá brigádníky na výpomoc.

Kvůli boji s koronavirem jí teď totiž v běžném provoze citelně chybí zaměstnanci, kteří namísto své běžné pracovní činnosti každý den odebírají vzorky v odběrovém centru nebo se starají o nakažené pacienty na dočasném infekčním oddělení. Nemocnice proto urgentně hledá nové brigádníky. „Koronavirová epidemie má bohužel dopad i na naši nemocnici. Před dvěma týdny jsme posílili naše odběrové týmy a nyní jsme rozšířili také provozní dobu našeho odběrového centra. O víkendu jsme navíc otevřeli provizorní infekční oddělení pro nakažené pacienty s kapacitou dvaceti lůžek, které se nám postupně zaplňuje. V důsledku toho nám ale citelně chybí zaměstnanci v běžném provoze,“ vysvětluje náměstkyně pro nelékařskou zdravotní péči Monika Žaitliková.

Nemocnice hledá zdravotníky, kteří aktuálně pracují mimo obor, ale také maminky na rodičovské nebo lékaře a sestry, kteří nedávno odešli do důchodu. Přivítá také pomoc studentů všech zdravotnických oborů i všeobecného lékařství. „Spolupráci nastavíme podle možností a preferencí. Kromě snížených pracovních úvazků nabízíme samozřejmě možnost sjednat si práci na dohodu. Situace je velmi vážná, budeme rádi za každou nabídnutou pomoc,“ dodává Monika Žaitliková.

Nemocnice rozšiřuje provoz svého odběrového střediska, protože počty lidí, které musí denně otestovat, doslova raketově stoupnul. Zdravotníci budou nově od čtvrtku testovat každý den od pondělí do pátku vždy od sedmi do patnácti hodin. „Nadále platí, že se k odběrům mohou dostavit pouze pacienti na základě doporučení praktického lékaře nebo krajské hygieny. K odběru je potřeba se objednat předem,“ uvedla mluvčí nemocnice Hana Hanke.

Autor: red., H. Hanke

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.