Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská nemocnice připravila zdravotně preventivní akci na šumperském „Točáku“

03. září 2018 - 10:56

Zpět na seznam článků

Víte, co vše můžete udělat pro své srdce?

Šumperská nemocnice připravila zdravotně preventivní akci na šumperském „Točáku“

měření tlaku zdroj foto: archiv NŠ - M. Jeřábek

Přijďte ve čtvrtek 6. září na šumperský „Točák“ zjistit, co můžete udělat pro zdraví svého srdce. Nemocnice Šumperk pro veřejnost připravila ve spolupráci s řadou dalších organizací preventivní akci „Den srdce“, na které se lidé dozvědí, co vše mohou udělat pro své srdce, aby jim sloužilo co nejdéle. Kromě toho budou mít možnost vyzkoušet si i správný nácvik první pomoci. Zdravotníci budou lidem k dispozici od jedenácti do patnácti hodin.

Nemocnice chce plánovanou akcí vzbudit větší povědomí o srdečních chorobách. Bohužel se Česká republika trvale umisťuje na předních příčkách v počtu výskytu srdečních infarktů. Lidé by si prostřednictvím plánované osvěty měli uvědomit, že i oni sami mohou pravděpodobnost výskytu srdečních chorob snížit s ohledem na svou životosprávu.

V rámci „Dne srdce“ tak nemocnice nabídne bohatý program. „Nebude chybět například bezplatné měření krevního tlaku. Nabídneme také rady v oblasti výživy, zdravého jídelníčku, správné životosprávy i zdravého pohybu. Zkrátka poradíme, co vše udělat pro to, aby naše srdce fungovalo dobře co nejdéle,“ přibližuje náplň akce hlavní sestra Nemocnice Šumperk Monika Žaitliková. 

pozvánka zdroj: FB NŠ

Během akce si budou moci lidé vyzkoušet i nácvik správného poskytnutí první pomoci a nebude chybět ani ukázka automatizovaných externích defibrilátorů. Veřejnost bude mít také prostřednictvím soutěží a kvízových otázek možnost zjistit o srdci mnoho zajímavých informací.

Akci pořádá Nemocnice Šumperk ve spolupráci s Městem Šumperk, se spolkem Bezpečný Šumperk, Střední zdravotnickou školou Šumperk, a Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje.

Autor: red., H. Hanke

Fotogalerie

měření tlaku              zdroj foto: archiv NŠ - M. Jeřábek

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.