Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 04. prosince 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pět let Call centra energetiků v Zábřehu

03.12.2021 - Pět let Call centra energetiků v Zábřehu - Místo oslav...

Počasí

04.12.2021 - Sobota

Teplota: 0 / -2 - Sníh

05.12.2021 - Neděle

Teplota: 1 / 0 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská nemocnice se obrací na dobrovolníky

18. listopadu 2021 - 12:51

Zpět na seznam článků

Aktuálně ji v provozu chybí asi sto padesát lidí

Šumperská nemocnice se obrací na dobrovolníky

Nemocnice Šumperk zdroj foto: archiv sumpersko.net

Epidemiologická situace se v šumperském regionu zhoršuje. Rostoucí čísla nakažených pociťuje bohužel také Nemocnice Šumperk, která musela opět otevřít infekční oddělení a postupně zde navyšuje lůžkový fond. Aktuálně je v nemocnici hospitalizováno celkem čtyřicet sedm pacientů, deset z nich vyžaduje intenzivní péči. Počty hospitalizovaných přitom den ode dne rostou a s ním i tlak na intenzivní lůžka.

Aby mohla nemocnice na infekčním oddělení vyhradit lůžka určené pacientům s těžším průběhem onemocnění COVID-19, musí bohužel omezovat péči v ostatních standardních provozech. Po téměř dvouletém boji je navíc personál mnohdy fyzicky i psychicky vyčerpán.

Bojuje také s nemocností vlastního zdravotnického, lékařského i ošetřovatelského personálu. O pomoc proto poprosila armádu a plánuje se také opět obrátit na dobrovolníky. „Uvítáme výpomoc nejen mezi lékaři a zdravotními sestrami, ale opět také mezi studenty i nezdravotníky. Vysoká nemocnost nás trápí i v podpůrných provozech jako je prádelna či jídelna, bez těchto služeb se ale naše nemocnice neobejde. Proto uvítáme každou pomocnou ruku. A samozřejmě jsme připraveni za tuto pomoc nabídnout adekvátní finanční ohodnocení,“ vysvětluje vedoucí personálního oddělení Renata Kleštincová.

Šumperská nemocnice se obrací na dobrovolníky zdroj: NŠ

Vzhledem k neustále se horšící situaci lze očekávat, že tlak na lůžkový fond nadále poroste. Nemocnice proto bude muset část našich standardních lůžek reprofilizovat na infekční a rušit plánovanou operativu. „V těchto dnech zhruba o dvacet procent, ale s největší pravděpodobností bude při vývoji posledních dní nucena rušit další plánované výkony a už tak dlouhé čekací lhůty se bohužel ještě víc prodlouží. Smutné na celé skutečnosti je, že řadě pacientů s COVID-19 by se do nemocnice vůbec nemusela dostat. Velká část těchto hospitalizovaných jsou neočkovaní pacienti a mají poměrně těžší průběhy nemocí, takže vyžadují nepřetržitou péči. Chtěli bychom proto vyzvat obyvatele šumperského regionu, aby se registrovali nejen na posilující dávky, ale ti, kteří se doposud očkovat nenechali, ještě jednou možnost chránit se před onemocněním formou očkování, zvážili. Denně nyní naočkujeme víc než tři sta lidí, ale jsme připraveni posílit naše očkovací týmy i provozní dobu očkovacího centra tak, abychom naočkovali v co nejkratším čase co největší množství lidí,“ upřesnila mluvčí nemocnice Hana Hanke.

Autor: red., Hana Hanke

Fotogalerie

Nemocnice Šumperk                zdroj foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.