Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 22. května 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Studenti z Jeseníku postavili Národní knihovnu České republiky

22.05.2018 - Studenti z Jeseníku postavili Národní knihovnu České...

Počasí

prehanky-dest

22.05.2018 - Úterý

Teplota: 20 / 8 - Přeháňky-Déšť

prehanky-dest

23.05.2018 - Středa

Teplota: 20 / 12 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská přehlídka ŠPEK

13. února 2018 - 09:53

Zpět na seznam článků

Připravuje se třináctý ročník

Šumperská přehlídka ŠPEK

Keltský večer 2017 foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Přehlídka umění Olomouckého kraje představí během jara umělce působící či pocházející z našeho regionu. V různorodém programu se mohou návštěvníci festivalu těšit na divadelní představení, hudbu, přednášky, výstavu nebo také autorské čtení.

V nabitém programu si může každý najít „svůj šálek kávy“. Hned v úvodu se můžeme těšit na druhý ročník jedinečného Keltského večera, na který si šumperská skupina Happy To Meet pozvala další soubory – Isara, Vintage Wine a taneční seskupení Démáirt (2. března).

Keltský večer 2017 foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Následně do Šumperku zavítá oblíbený písničkář a držitel ocenění Anděl Thom Artway a o roli předskokana se postará šumperská skupina Trocha Klidu (9. března).

Pořádný rockový nářez si mohou příznivci ostrých kytarových riffů užít na Rockové párty, která se koná ve společnosti oblíbených skupin z Olomouckého kraje - Soul Of Scarlett, We Are The Motion a Notion Deep (13. dubna). Také se dočkáme vystoupení hranické rockové skupiny November 2nd, která získala nominaci na Anděla a vítězství v Anketě Žebřík časopisu Report (4. dubna).

Speciální koncert dvou talentovaných zábřežských zpěvaček Elišky Bröcklové a Maki se uskuteční přímo na jevišti velkého sálu (17. dubna). Folkoví fanoušci jistě uvítají, že na tradičním memoriálu Šumperské pomněnky vystoupí kapely Spirituál Kvintet, Koňaboj a BlueGate (20. dubna). Populární rocková skupina Alkehol společně s jesenickou předkapelou DW8 dostanou svým živelným vystoupením diváky pořádně do varu (4. května). Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely Stracené Ráj (18. května).

ŠPEK - pozvánka zdroj DK

Přehlídka Špek má připravený program i pro příznivce výtvarného umění. V jižním křídle DK bude možné navštívit poutavou výstavu Jeseníky ve fotografiích od Jiřího Hejtmánka (11.dubna - 11. května).

I milovníci divadla si přijdou na své. Pro dětské publikum si Divadélko S Radostí Zábřeh připravilo tradiční karneval (11. března) i divadelní pohádková představení (25. března). V šumperském divadle se bude konat čtvrtý ročník akce Špek na prknech, kdy se na pódiu během celého dne představí půl tuctu divadelních souborů (21. dubna).

Za doprovodu akordeonu se připravuje i autorského čtení šumperského spisovatele Jaroslava Žváčka, jehož scénáře se staly předlohou pro film Kobry a užovky nebo seriál Vinaři (16. března). Veřejnost se může těšit na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty Miroslava Macka, který vydal úspěšné pokračování známé knihy Saturnin. O klavírní doprovod se navíc postará student ZUŠ Zábřeh (24. dubna).

Šumperská lékařka Ivana Wurstová uvede cestopisnou přednášku o propojení západní a tradiční šamanské medicíny. Návštěvníci se dozvědí více o jejích zkušenostech z cesty po Peru, jak spojuje různé pohledy na nemoc při léčení svých pacientů (10. května).

Manželé Iva a Lubomír Hlavsovi se více než pětadvacet let úspěšně pohybují v oboru dokumentární a hrané televizní tvorby se svou společností Vistafilm, a to i ve spolupráci s Českou televizí. Můžete se těšit na besedu spojenou s promítáním zajímavých scén ze snímků Jan Hus – Cesta bez návratu, Pod ochranou Žerotínů nebo Poslední útěk Jeronýma Pražského (15. května).

ŠPEK - pozvánka zdroj DK

 
 

Autor: red.,dk - M. Horáková

Fotogalerie

Keltský večer 2017           foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.