Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská radnice aktualizovala úklid sněhu ve městě

28. listopadu 2021 - 08:04

Zpět na seznam článků

Na webu je aplikace zimní údržby

Šumperská radnice aktualizovala úklid sněhu ve městě

ilustrační snímek zdroj foto: archiv sumpersko.net

Plán zimní údržby místních komunikací a chodníků ve městě pro zimní období 2021/2022 vzali na vědomí na svém listopadovém jednání zastupitelé. Oddělení komunálních služeb místní radnice, jež dokument předložilo, v něm zohlednilo zkušenosti a připomínky, týkající se zejména úklidu sněhu.

Největší úskalí pro zimní údržbu představují kromě nevhodně umístěných nádob na odpad nebo překážejících dopravních značek odstavená vozidla neukázněných řidičů, parkujících na místech vjezdu a výjezdu na chodník. Problematické jsou rovněž přečnívající části zaparkovaných aut do prostoru chodníku. „Technice pak nezbývá nic jiného. než provést úklid jen tam, kde má průjezd volný. Chceme proto občany požádat, aby svá vozidla parkovali v zimě tak, aby byly chodníky průjezdné v celé šíři,“ uvedla vedoucí oddělení komunálních služeb šumperské radnice Eva Nádeníčková.

Společnosti Suez Technický servis, která má úklid sněhu na starosti, letos v místech, kde v minulosti musela technika při odhrnování sněhu najet do zelené plochy, zabudovala zatravňovací panely, jež zamezí jejímu opakovanému poškozování. „Zakoupila rovněž nové vozidlo na vývoz košů z parků, které je menší, takže by už nemělo docházet k rozjíždění zeleně. K dispozici by ho měla mít během prvního čtvrtletí příštího roku, neboť dodání zbrzdila „covidová“ situace,“ upřesnila tisková mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

Stejně jako v minulých letech je na webu města zveřejněna mapová aplikace Zimní údržba, v níž lze nalézt nejen zobrazení pořadí úklidu jednotlivých komunikací ve městě, ale také dobu, za kterou by měly být uklizené. „Přímo z aplikace lze poslat e-mail s dotazem či připomínkou, jež se vztahují ke konkrétnímu místu,“ upřesnila mluvčí.

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.