Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperská radnice žádá o trpělivost při vyřizování občanských průkazů

26. srpna 2015 - 13:01

Zpět na seznam článků

V září bude opět možno využít internetový rezervační systém

Šumperská radnice žádá o trpělivost při vyřizování občanských průkazů

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Velký nápor a dlouhé čekací doby na pracovišti občanských průkazů Městského úřadu v Šumperku trápí občany i zaměstnance za přepážkou.

Tato složitá, a pro obě strany nepříjemná situace, je způsobena zejména tím, že v roce 2005 začala povinná výměna občanských průkazů bez strojově čitelných údajů, a těmto průkazům tak v roce 2015 končí jejich desetiletá platnost. „Pro další zlepšení situace již nemá správní oddělení technické vybavení ani personální kapacitu. Situace v Šumperku určitě není ojedinělá. Větší nápor než jindy zaznamenávají i na ostatních úřadech obcí s rozšířenou působností, které vydávají občanské průkazy, v rámci celé republiky,“ uvedla tisková mluvčí radnice Olga Hajduková.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Úřední dny na Městském úřadě v Šumperku jsou nejen v pondělí a ve středu, ale rovněž v úterý a ve čtvrtek. „V září bude možno opět využít internetový rezervační systém, který je však v případě nepřítomnosti jedné ze dvou pracovnic na úseku občanských průkazů zablokován, neboť není v silách jediné pracovnice obsloužit klienty přítomné v čekárně a současně vyřizovat rezervace,“ upřesnila mluvčí.

rezervační systém zdroj: mus

Veřejnost musí počítat s dalšími komplikacemi v období, kdy bude probíhat třetí etapa rekonstrukce budovy A Městského úřadu. Poslední etapa historické budovy v ulici Jesenické je plánovaná v období od začátku října do konce listopadu. Informovali jsme ZDE

Šumperk - budova úřadovny v Jesenické ulici foto:sumpersko.net

V uvedeném období bude pracoviště občanských průkazů sloučeno s pracovištěm cestovních dokladů v přízemí budovy B (nová přístavba, vchod z ulice Rooseveltovy).  „K dispozici budou pro obě agendy pouze dvě technická pracoviště, což může odbavení klientů zpomalit a čekací doby prodloužit,“ informovala Olga Hajduková.

Šumperk - vchod z ulice Rooseveltovy foto: sumpersko.net

Radnice žádá veřejnost o pochopení a trpělivost při vyřizování osobních dokladů. „Ne vždy se i přes veškerou snahu úřednic podaří všechny přítomné klienty obsloužit,“ dodává mluvčí.

Autor: red.,a.č., foto: sumpersko.net

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.