Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské Brány památek se otevírají

07. dubna 2014 - 12:13

Zpět na seznam článků

Památky budou přístupné zdarma 18.dubna

Město Šumperk a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci se šumperským muzeem a knihovnou pořádají další ročník akce Brány památek dokořán při příležitosti připomínky Mezinárodního dne památek a sídel, který každoročně připadá na 18.dubna.

Brány památek pootevře již ve čtvrtek 17.dubna uznávaný historik Drahomír Polách. Od 17.00 hodin začne v prostorách Městské knihovny Šumperk jeho přednáška o panství Třemešek. „Přednáška bude ochutnávkou z připravované knihy o Třemešském panství, která vyjde během tohoto roku. V minulosti byl Třemešek oblíbeným výletním místem Šumperáků,“ řekl Bohuslav Vondruška z městského úřadu. 

V pátek 18.dubna se brány památek otevřou naplno a zcela zdarma. Své výstavy a expozice zpřístupní návštěvníkům Vlastivědné muzeum v Šumperku ve všech svých zařízeních. Za uměním období baroka se můžete vydat do kostela Zvěstování Panny Marie. Původně gotická součást dominikánského kláštera byla po požáru v r. 1669 barokně upravena. Mezi hodnotným mobiliářem najdete nedávno restaurované oltáře Zvěstování Panny Marie, sv. Jana Nepomuckého a čtrnácti pomocníků a také oltář sv. Kříže, který je součástí křížové cesty kostela.

Otevřena bude i barokní krypta s několika ostatky řádových bratří. „V pátek večer, přesněji v devatenáct a ve dvacet hodin u Lavičky vzkazů u radnice, budou připraveny průvodkyně v dobových kostýmech, aby zájemce provedly historickým jádrem města a ukázaly více i méně známé památky města a řekly zajímavosti z jejich historie i z dějin celého města. Součástí trasy bude i večerní návštěva kostela Zvěstování Panny Marie,“ uzavírá pozvání Vondruška.

program

Autor: red.,O.Hajduková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.