Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské Horování

12. listopadu 2021 - 19:05

Zpět na seznam článků

Zavítá na ně i nejúspěšnější himálajský horolezec Radek Jaroš

Šumperské Horování

Radek Jaroš zdroj foto: DK

Osmadvacátý ročník festivalu Horování, který je tradičním setkáním horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů, přenese návštěvníky v sobotu 20. listopadu na impozantní místa naší planety. „Máme velkou radost, že na letošním Horování přislíbil svou účast nejúspěšnější himálajský horolezec Radek Jaroš, který se stal prvním Čechem, jemuž se podařilo vystoupat na všech čtrnáct světových osmitisícovek bez použití kyslíku. A právě jeho přednáška Koruna Himálaje završí velkolepý program šumperského festivalu,“ prozradila na úvod produkční domu kultury Michaela Horáková.

Návštěvníci se také mohou těšit na Mistryni České republiky Lucku Hrozovou, která patří mezi světovou elitu s tituly ve všech pěti letních i zimních disciplínách závodního lezení.

Společně nahlédnou pod pokličku činností Horské služby, která organizuje záchranné a pátrací akce v horském terénu, poskytuje první pomoc, zajišťuje podmínky pro bezpečnost návštěvníků hor, pomáhá při ochraně přírody a spoustě dalších úkolů. „Jednoho dne jsem se probudil a bylo mi řečeno, že se mi pár věcí změní. Měli pravdu – změnil se mi život," popsal Richard Štěpánek. Přesně tak začal příběh odhodlaného handicapovaného sportovce a autora knihy "Vzdát můžeš zítra", který pěšky, na kole i koloběžce zdolal tisícimílovou štreku vedoucí skrz české a slovenské hory.

Jan Barančík svými klipy natočenými za pomoci dronu zaujal na několika festivalech. Jeho pohledy na Jeseníky, Norsko a další přírodní lokality z ptačí perspektivy se na sociálních sítích kochají stovky lidí. Na festivalu uvede i svou unikátní výstavu obrazů přírodních scenérií. „Během festivalu bude možné nahlédnout do knížek, kalendářů a dalších materiálů jednotlivých účinkujících, projet se na koloběžkách nebo si zakoupit některý z vystavených obrazů. Celé odpoledne bude navíc mezi jednotlivými přednáškami návštěvníky provázet hudební vystoupení šumperské cimbálky,“ zve produkční domu kultury Michaela Horáková.

Také letošní ročník Horování doprovodí v sobotu od deváté dopolední lezení na umělé stěně pro děti a mládež na Střední odborné škole Šumperk. Tomu bude o den dříve od sedmnácti hodin ve zdejší tělocvičně předcházet podzimní přehlídka těch nejlepších filmů se zimní tématikou Snow Film Fest za symbolické vstupné dvacet korun.

Vstupenky na hlavní program festivalu zakoupíte v předprodeji za 140 korun, v den akce podraží o padesát korun, pro děti do šesti let je celý program zdarma.

Autor: red., M. Horáková - DK, zdroj foto: Dk

Fotogalerie

Radek Jaroš                zdroj foto: DK
Lucka Hrozová           zdroj foto: DK
Richard Štěpánek                zdroj foto: DK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.