Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

Šumperské Pomněnky 2024

08. července 2024 - 14:58

Zpět na seznam článků

Vystoupí i první dáma českého folku

Šumperské Pomněnky 2024

Šumperské Pomněnky zdroj foto: archiv

Už posedmnácté připravuje na pátek 12. července šumperský dům kultury v areálu historického Pavlínina dvora tradiční přehlídku bluegrassové a country muziky pojmenovanou Šumperské Pomněnky. „Máme radost, že se na tento tradiční festival pravidelně návštěvníci rádi vracejí za pohodovou atmosférou. Letos navíc na Šumperských Pomněnkách oslavíme jedno významné výročí. Legendární kapelu Bokomara před 40 lety založil brněnský muzikant Luboš Javůrek. A právě v Šumperku se členové rozhodli tyto kulatiny oslavit s místními fanoušky. Zazní jak písně z novinkového alba Koupím Afriku, tak všechny zásadní skladby z jejich dosavadní úspěšné kariéry,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Se svým sólo vystoupením zavítá po letech do Šumperka i první dáma českého folku Pavlína Jíšová. Je dvojnásobnou držitelkou ceny Porta i zakládající členkou kapely Žalman a spol. Jako textařka slaví úspěchy i s písněmi pro Věru Martinovou, Pavla Bobka nebo Marii Rottrovou. „Na úvod večera nám zahraje skupina BLAF, jejíž hudební zaměření pojmenovali členové kapely jako gorolgrass. Nejprve začínali s písněmi Zelenáčů, Plavců či Fešáků, později se ale při skládání vlastních skladeb inspirovali tím, že pocházejí ze Slezska. Jejich originalita proto spočívá v tom, že jako jediná skupina na světě zpívá country ve slezském nářečí,“ dodala produkční.

Hudební program začíná v Pavlínině dvoře v pátek 12. července od 19 hodin. Vstupenky za 280 korun mohou zájemci zakoupit právě teď v předprodeji online přes SMSticket a v pokladně domu kultury. V den konání pak budou lístky stát 330 korun.

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Šumperské Pomněnky    zdroj foto: archiv
Šumperské Pomněnky - pozvánka   zdroj: d.k.

Další články z rubriky

Dny lidové architektury

Dny lidové architektury

Hanácká obec Cholina oživila tradice

Karel IV. v silničním muzeu

Karel IV. v silničním muzeu

Pozvánka na výstavu

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.